КРАЙ ОГОСТА: Монтана се разправи с трагична Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" безпомощни за 1:2, Филип Кръстев напусна контузен

Новакът Монтана постигна третата си победа в елита и отново помрачи настроението в Славия, след като спечели с 2:1 домакинството си от осмия кръг на футболната efbet Лига.

С гол и асистенция блесна Тони Тасев, а във втори последователен двубой на „Огоста“ се разписа и Билал Бари. Точен за „белите“, които загубиха шесто поредно гостуване във всички турнири, бе резервата Георги Вълчев.

Така Славия остана на предпоследно място в класирането и все още очаква новия си треньор Александър Тарханов. Монтана пък вече има 11 точки в своя актив, със 7 повече от "белите".

Те бяха водени от временния си наставник Мартин Кушев и бяха надиграни от своите домакините, които бяха близо до попадението още в първата минута.

Тогава Янко Ангелов стреля силно, но вратарят Стериакис спаси, а после се намеси и при опасно центриране на Тони Тасев.

Последният обаче го направи безпомощен в 10-ата минута, когато с плътен удар не му остави шансове и откри резултата за Монтана.

Скоро след това Димитър Илиев влезе грубо в краката на Филип Кръстев и националът трябваше да бъде заменен принудително. Вместо него се появи Георги Вълчев, който изравни в 22 -ата минута с отлично изпълнение – 1:1.

Едва 7 минути по-късно обаче домакините си върнаха аванса.

Този път Тони Тасев проби по фланга и подаде към Билал Бари, а мароканецът вкара за 2:1 с удар от движение.

През второто полувреме темпото на игра спадна, макар че в средата му двата отбора опитаха да променят нещо с удари към вратарите, но те се справиха и в крайна сметка срещата не предложи повече голове.

Монтана – Славия 2:1
1:0 Тони Тасев (11)
1:1 Георги Вълчев (22)