Реал Сосиедад спря полета на Хетафе в Испания (ВИДЕО)

Елче и Уеска не си вкараха гол в сблъсъка на опашкарите

Реал Сосиедад записа класически успех 3:0 над гостуващия Хетафе в мач от петия кръг на испанската „Ла Лига“.

Така баските записаха първия си успех на "Аноета" през сезона, докато техният съперник претърпя първо поражение.

В 28-ата минута Матиас Оливера игра с ръка на границата на наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка. Микел Оярсабал пък превърна дузпата в гол. Десет минути по-късно Давид Сория спаси удар с глава след плонж на Александър Исак.

В 53-ата Алекс Рамиро също показа стабилност след удар с глава на Анхел Родригес при центриране от фаул. В 79-ата “чури урдин” също изпълниха фаул, след който Микел Мерино удвои тяхната преднина. Само две минути след това Порту се възползва от груба грешка на Ксабиер Ечейта, напредна и с прехвърлящ удар оформи крайното 3:0.

Така Реал Сосиедад събра осем точки и излезе на първо място в класирането, изпреварвайки Виляреал по голова разлика. Хетафе пък пропусна шанса да стъпи еднолично на върха и вместо това остава със седем точки в актива си на пета позиция.

Мачът на дъното между Елче и Уеска приключи без попадения – 0:0, така че двата отбора остават последни в класирането с по 4 точки.