България U17 с втора загуба на Европейското

Най-резултатна за "лъвиците" бе Ива Дудова с 14 точки

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години претърпя втора загуба на Европейското първенство за тази възраст в Черна гора. Момичетата на селекционера Диян Боюклиев отстъпиха на връстничките си от Словакия с 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 19:25) в третия си мач от предварителна Група I на турнира, игран тази вечер в зала "Верде" в Подгорица.

Така младите български "лъвици" остават на 4-о място във временното класиране с 1 победа, 2 загуби и 2 точки. Словакия пък е втора с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото е и 3-ия Италия, но с по-лоши показатели.

Утре (4 октомври) е почивен ден на турнира, а в понеделник (5 октомври) България ще играе срещу Словения. Срещата е отново от 18,30 часа българско време.

В първите два гейма Словакия доминираше напълно и закономерно поведе с 2:0 след убедителното 25:18 и 25:16. В началото на първата част младите български волейболистки имаха лекс превес, но не се случи нищо повече. Третия гейм премина под диктовката на младите "лъвици", които задържаха преднината си през цялото време и намалиха пасива си след 25:23. Решителната четвърта част тръгна идентично на първата. След това играта бе равностойна, но Словакия намери решение в ситуацията и задържа предимството си до крайното 25:19 и 3:1.

Най-резултатна за българския тим бе Ива Дудова с 14 точки (1 блок и 26% ефективност в атака).

За Словакия Деана Валентова бе над всички с 19 точки (4 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за победата.