Фамозен гол на Педро носи първа победа на Рома в Италия

Новото попълнение на „вълците“ остави Удинезе без спечелена точка в Серия „А“

Рома постигна първа победа този сезон в Серия "А".

След служебната загуба от Верона и ремито срещу Ювентус, "вълците" надвиха спечелиха с 1:0 визитата си на Удинезе.

В герой за тях се превърна новото попълнение Педро Родригес, решил мача с истински шедьовър в 55-ата минута.

Така домакините останаха без точка и отбелязано попадение, макар че преди почивката имаха няколко чисти положения.

В Рома големите отсъстващи бяха Николо Дзаниоло и Хавиер Пасторе, а Диего Пероти е в Турция, за да подпише с Фенербахче. В предни позиции за "вълците" действаше Един Джеко, подпомаган от Хенрих Мхитарян и Педро.

Първият голям шанс се откри пред Рома. В 15-ата минута Леонардо Спинацола центрира и Лоренцо Пелегрини отправи удар от няколко метра, но Перейра успя да изчисти от самата голлиния. След това Педро пропусна с глава, а на другата врата Антонио Миранте спаси коварен шут на Кевин Лазаня.

Джеко също пропиля нелоша възможност да изведе "джалоросите" напред. За домакините много активен беше Родриго Де Паул. Аржентинецът, за когото "фриуланите" отказаха оферта от Зенит, центрира перфектно към Лазаня, но той прати топката в аут. В самия край на полувремето Де Паул изведе Лазаня, но той се забави и позволи на Миранте да се намеси. Топката отиде при Перейра, но Джанлука Манчини се намеси и изчисти.

В 48-ата минута Педро не уцели вратата след добро подаване на Джеко. Испанецът обаче не сбърка следващия път, когато се оказа на удобна позиция. В 55-ата минута той напредна към наказателното поле и стреля силно, а топката закачи гредата и влезе във вратата на Удинезе.

Малко по-късно гол на Мхитарян беше отменен заради засада. Постепенно Рома се приба в половината си, а домакините започнаха да атакуват все по-опасно. Стефано Окака Чука се измъкна от защитата и можеше да накаже бившия си клуб, но стреля покрай вратата. Пореден пропуск направи Лазаня, а Миранте отново демонстрира отличен рефлекс.

Томас Оуеян беше следващият, който се провали в опита си да изравни. Контрите на Рома не се получаваха, а Пауло Фонсека освежи състава си с включването на Карлес Перес, Джъстин Клуйверт и Браян Кристанте. Футболистите на Удинезе също отпаднаха физически в последните минути и не успяха да избегнат загубата.