Вихрен – едноличен лидер в Югозападна трета лига

Победите на Марек и ФК Кюстендил доближават отборите до челото на таблицата

Нови девет мача от 9 кръг за първенството на ЮЗ трета лига се изиграха по терените на Югозападна България. Отбелязани бяха общо 27 гола, от които 13 за домакините и 14 за гостите. Приятна изненада поднесе младия и перспективен отбор на Марек от град Дупница, който изненада един от силните отбори в групата – Ботев Ихтиман – и с голове на Христо Каймакански и Милен Иванов гостите спечелиха заслужено трите точки и се доближават все по-близо до челото в таблицата.

В Сливница Сливнишки герой и Оборище Панагюрище завършиха наравно – 2:2. Сливничани започнаха вихрено двубоя, след като още в третата минута играчът на Оборище Стенислав Георгиев си отбеляза красив автогол за 1-0. Гостите изравниха в 28-та минута, когато от наказателен удар капитанът на „зелените“ Никола Иванов
отбеляза.В началото на втората част сливничани отново излязоха напред, след красиво попадение на Марио Петков в 48-та минута за 2-1.И когато домакините
почти се виждаха победители в мача, Милко Георгиев донесе точката на Оборище с попадение в 86-та минута.

В Ботевград местния Балкан загуби от един от водещите отбори в групата – ФК Кюстендил с 0:1 с гол, отбелязан от Александър Александров-Аци. В Сандански лидера в групата – Вихрен – победи Левски Чепинци с 3:1 пред очите на кмета на общината Атанас Стоянов и финансовия благодетел Константин Динев. В 15-та минута капитанът на домакините Вальо Георгиев пропусна дузпа. Пет минути по-късно гостите поведоха с гол на Денис Николов. Възпитаниците на Здравко Лазаров направиха пълен обрат,след като изоставаха с 0:1. Точни за победата бяха Владимир Кабранов,Валери Георгиев и Кристиян Николов - 3:1. Със спечелените нови три точки отборът на Вихрен е вече едноличен лидер в групата.

На стадиона в Доброславци местния Надежда победи отбора на Гранит Владая с 3:1. Головете за домакините бяха отбелязани от Борислав Борисов и  Кристиян Арсовски  и автогол на Кристиян Фурнаджиев, а за Гранит точен бе Даниел Димитров.

В Кюстендил местния Велбъжд победи отбора на Банско с гол на Георги Славков-Рууни. В Кресна отборът на Перун претърпя загуба с 0:4 от Пирин Гоце Делчев. Точни
за гостите бяха Ангел Маджиров, Ибрахим Али, Лъчезар Давков и Янислав усонджиев.

В Самоков отборът на Рилски спортист и Чавдар Етрополе завършиха 2:2 на стадион Искър. За домакините точни бяха Ивайло  Захариев на два пъти, а за гостите-Николай Иванов и Симеон Чатов.

Мачът между отборите на Пирин Разлог и Беласица Петрич завърши при резултат 1:1. Умората от сгъстения цикъл напоследък – сряда-събота-си каза думата за
петричките футболисти и това бе добре дошло за отбора на домакините, които успаха да се доберат само до едната точка. Първи отбелязаха гол в срещата
намиращия се в отлична форма капитан на Беласица Марти Таушанов от дузпа,  а изравнителното попадение бе дело на Георги
Фикиин. С тази издънка отборът на Беласица изостава вече с две точки след лидера Вихрен Сандански.