КАТАСТРОФА! Безумен треньор и малшансът ни донесоха загуба от Унгария - 1:3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

VAR отмени дузпа за България, Йомов се разписа в дебюта си

Българският национален отбор няма да играе на Европейското първенство.

За съжаление „трикольорите“ загубиха с 1:3 от Унгария първия в историята си бараж.

Той се игра пред публика на стадион „Васил Левски“ и бе помрачен от няколко грешни решения на арбитъра Шимон Марчиняк.

Полската съдийска бригада подмина 3 съприкосновения в наказателното поле на гостите и веднъж дори отсъди дузпа в наша полза, но след разглеждане с VAR я заменени със свободен удар.

България имаше повечето чисти положения в срещата, но странните решения на селекционера Георги Дерменджиев и страхотната ефективност на Унгария доведоха до поражението.

Гостите показаха невиждана ефективност, реализираха 3 от общо четирите си точни удара, докато вратарят им блесна с две спасявания и така те продължават към следващия бараж, в който ще срещнат Исланция.

В този те имаха и късмет, защото реализираха след първите си два опита, а за третия им гол помогна и рикошет, докато почетното попадение за нашите бе дело на дебютанта Георги Йомов.

Той се появи принудително и раздвижи много играта на България, както и други играчи, оставени на пейката – Кирил Десподов и Исмаил Иса, като последният се отчете с асистенция.

Началните 10 минути на двубоя бяха спокойни и никой от двата отбора не стигна до добра ситуация.

Чак в 17-ата гостите изпълниха първия си корнер в срещата и уви, откриха резултата. Вили Орбан бе оставен непокрит след центрирането и засече с гърди отблизо, за да вкара топката в мрежата – 0:1.

Националите отговориха подобаващо на попадението и овладяха изцяло инициативата. Още в първата атака след центъра бомбен изстрел на Тодор Неделев профуча над вратата,

Две минути по-късно звездата на Ботев (Пд) изведе на добра позиция Галин Иванов, който също стреля опасно в 26-ата минута, но покрай целта.

Малко след това Иванов се контузи и бе заменен от Георги Йомов.

В 38-ата минута Антон Недялков намери с чудесно центриране на далечната греда Тодор Неделев и той стреля с глава от непосредствена близост, но вратарят Петер Гулаши спаси инстинктивно с крак първата чиста възможност за изравняване.

Втората дойде в добавеното време на първата част след спиращо дъха изпълнение на Божидар Краев. Той засече хитро с пета прострелно центриране на Сисиньо, но Гулаши отново успя да отрази с крак.

Така почивката дойде при резултат 0:1, а малко след нея Унгария удвои. Това се случи още в 47-ата минута, когато Калмар изпълни свободен удар и топката се отклони в стената от играчи, за да заблуди Пламен Илиев – 0:2.

В 55-ата минута съдията отсъди дузпа в наша полза заради задържане с ръка на Божидар Краев, но точно преди Тодор Неделев да изпълни наказателният удар, той бе заменен със свободен такъв след намеса на VAR.

След това феновете на „Васил Левски“ още два пъти скочиха на крака, за да искат дузпи, след нарушения срещу резервите Десподов и Йомов, ала такива не последваха.

Така се стигна до 75-ата минута, в която появилият се от пейката за гостите Неманя Николич оформи класиката.

Секунди преди изтичането на редовното време Йомов ознаменува с гол силния си дебют, след като засече от движение отличен пас на Исмаил Иса и не остави шансове на вратаря, за да сложи точка на спора - 1:3.

БЪЛГАРИЯ - УНГАРИЯ 1:3
0:1 Вили Орбан 17
0:2 Калмар 47
0:3 Николич 75
1:3 Георги Йомов 89

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 23. Пламен Илиев, 6. Сисиньо, 3. Георги Терзиев, 15. Васил Божиков (к), 14. Антон Недялков, 16. Кристиян Малинов, 12. Янис Карабельов, 9. Бирсент Карагерен, 8. Тодор Неделев, 18. Галин Иванов, 10. Божидар Краев;

Резерви: 1. Мартин Луков, 13. Николай Михайлов, 2. Страхил Попов, 4. Валентин Антов, 5. Кристиан Димитров, 7. Доминик Янков, 21. Димитър Велковски, 22. Александър Цветков, 11. Кирил Десподов, 17. Георги Йомов, 19. Исмаил Иса, 20. Димитър Илиев;

Селекционер: Георги Дерменджиев;

УНГАРИЯ: 1. Гулаши, 2. Ланг, 6. Орбан, 4. Ат. Шалай, 5. Фиола, 18. Шигер, 8. Наги, 13. Калмар, 11. Холендер, 20. Шалай, 9 Ад. Салай (к);

Резерви: 12. Денеш Дибуш, 22. Лаос Хегедуш, 3. Кевин Варга, 7. Лоик Него, 10. Тамаш Чери, 14. Силвестър Хангуа, 15. Ендре Ботка, 16. Даниел Гаджаг, 17. Андраш Шафер, 19. Норберт Конивес, 21. Барнабаш Бесе, 23. Неманя Николич;

Селекционер: Марко Роси.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ ДВУБОЯ НА ЖИВО, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТОЙ МИНУТА ПО МИНУТА:

90+4 КРАЙ НА МАЧА. БЪЛГАРИЯ - УНГАРИЯ 1:3, ГОСТИТЕ ЩЕ СПОРЯТ С ИСЛАНДИЯ ЗА МЯСТО НА ЕВРО 2021.

90 -
Четири минути добавено време, засада на Десподов.

89 - ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1:3!
Напълно заслужено стигаме до почетно попадение! То е дело на дебютанта Георги Йомов, който бе изведен чудесно от резервата Исмаил Иса, напредна и с плътен истрел по земя от движение матира вратаря на гостите.

87 -
Най-после жълт картон за гостите! Резервата Газдаг го получава за грубо нарушение срещу Терзиев.

83
- Десподов центрира от статично положение, но много силно и вратарят улови.

82 - Още една двойна смяна в Унгария. Фиола и Наги излизат, вместо тях Ботка и Газдаг.

80 - Двойна смяна в нашия отбор. Исмаил Иса и дебютантът Доминик Янков вместо Неделев и Краев.

75 - ГОЛ ЗА УНГАРИЯ - 0:3! Изключително неприятно, резервата Николич оформя класиката.

71 - Десподов влезе в пеналта и падна след съприкосновение, но после бързо се изправи и продължи играта, която бе спряна заради негово нарушение в атака, въпреки неодобрителните възгласи на публиката.

70 -
Йомов се освободи добре пред пеналта и стреля силно, но не намери добре топката и я праща в аут.

69 - Двойна смяна в строя на Унгария. Голмайсторът Калмар и Холендер излизат, вместо тях Силвестър Хангуа и Лоик Него.

68 - Пореден опит за центриране и нов корнер за Унгария, чийто селекционер подготвя двойна смяна, докато Неделев блокира удар и опита да организира контраатака, но подаването на Десподов бе твърде силно.

66 - Ъглов удар за Унгария, след блокирано центриране отдясно. После Краев се намесва и чисти в тъч.

63 - Йомов влезе с дрибъл в наказателното поле и първо бе задържан с ръка, а после и съборен, но дузпа не е отсъдена.

59 -
Резервата Десподов опита атрактивно да засече с пета центриране от корнер, но не сполучи.

58 - По една смяна в двата отбора. Кирил Десподов вместо Карагерен в състава на България, докато унгарският капитан Салай отстъпва мястото си на Неманя Николич.

57 - ДУЗПАТА Е ОТМЕНЕНА! След разглеждане на ситуацията с ВАР съдиите отсъждат свободен удар, на границата на накзателното
поле, а изстрелът на Краев минава над вратата.

55 - ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ! Ланг получава жълт картон, след като фаулира Божидар Краев.

53 - Йомов опита пробив през центъра, но бе спрян от защитник в червено.

50 - Корнер в полза на Унгария, този път защитата ни се справя. След нова атака по фланга обаче гостите стигат до още един ъглов удар, ала този път Илиев лови.

47 - ГОЛ ЗА УНГАРИЯ! Отново нелепо попадение, този път след изненадващ далечен удар на Калмар от статично положение, минал през стената от футболисти и след рикошет спрял в мрежата на Пламен Илиев.

46 - Начало на второто полувреме! Няма промени в двата състава.

45+2 Край на първото полувреме. България – Унгария 0:1, ето и статистиката до почивката:

45+1 МАЛШАНС! Божидар Краев отклони хитро с пета прострелно центриране на Сисиньо, но вратарят на Унгария за втори път прави страхотно спасяване с крак! Безспорно най-красивият момент в мача, спиращо дъха изпълнение на Краев, но за съжаление не доведе до резултат, както и последвалия корнер за нашите.

45 - Две минути добавено време за първата част.

42 - Поредно нарушение на гостите, този път Шалай влезе опасно в краката на Карагерен.

38 – ПРОПУСК! Най-чистото положение за България се откри пред Тодор Неделев, който бе намерен с центриране от Недялков на далечната греда и стреля отблизо с глава, но вратарят на гостите спаси с крак. Жалко, страхотен шанс за нашите!

32 - Сега Карагерен бе изритан край тъчлинията и има нужда от лекарска помощ.

28 - ЖАЛКО! Галин Иванов се контузи и няма да продължи, вместо него дебют записва Георги Йомов.

26 - МАЛШАНС! Галин Иванов отправи силен изстрел, след като получи от Краев пред дъгата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

20 – Тодор Неделев изведе отлично Галин Иванов, но последният се забави, вместо да стреля веднага от удобна позиция.

18 – Страхотен удар на Тодор Неделев! Топката обаче бе избита от вратаря и профуча над вратата. Корнер, след който Гулаши  уверено боксира.

17 – ГОЛ ЗА УНГАРИЯ! Вили Орбан откри по познат за нас начин - засичайки центриране от първия ъглов удар в срещата, за да прати топката в мрежата с тяло от непосредствена близост.

13 – Публиката негодува, след като полският съдия Шимон Марчиняк подмина две падания на наши футболисти в средата на терена. Впоследствие гостите опитаха диагонален удар, който бе блокиран от Недялков.

12 – Сисиньо пресече едно подаване в половината на гостите и опита да влезе в наказателното поле, но точно пред него бе спрян с прецизен шпагат от защитник на Унгария.

10 - Първа намеса на някой от двамата вратари - Пламен Илиев улови една рикоширала топка след опит за центриране.

7 - Публиката подкрепя "трикольорите" с познатото "Българи, юнаци!".

6 – Нашите опитаха постепенна атака, чрез Малинов, Неделев и Карагерен, но последният бе блокиран и спечелихме само тъч, после нарушение извърши Малинов.

4 - Карабельов фаулира в средата на терена капитана на гостите, които останаха в половината си до момента.

1 - Пробив на Галин Иванов бе спрян с цената на нарушение. Тодор Неделев опита удар от 30-ина метра, но над вратата.

1 - Начало на мача!

0 - Съставите са подредени, за да изслушат химните на двете страни.

0 - Двата отбора вече загряват в една относително студена и дъждовна нощ в България, пишат от УЕФА под снимка на Стоян Георгиев:

0 – Час преди началото на баража официалният сайт на УЕФА публикува снимка от месец октомври, но през далечната 1968 година, а под фотоса пише:

„Един мач, за който в България не искат да си спомнят. Унгария побеждава днешните си домакини с 4:1 пред 75 000 зрители в Мексико и печели олимпийската титла. Момчетата, подаващи топките, трябваше да събират от терена след срещата и възглавници, които феновете хвърлиха в отговор на това, че трима футболисти на България бяха изгонени.“

Официално: Кабаков ще свири Вечното дерби