Надал ще играе за рекордна 13-а титла от "Ролан Гарос"

Испанецът надви Диего Шварцман и продължава без загубен сет

Рафаел Надал е първият финалист на Откритото първенство на Франция – „Ролан Гарос“. След повече от 3 часа битка, испанецът надви с 6:3, 6:3, 7:6 (0) Диего Шварцман и в неделя ще излезе на финала в опит да спечели любимия си турнир за рекорден 13-и път.

За Надал това беше победа №99 във френската столица, а неговият съперник във финала ще бъде определен от сблъсъка между Новак Джокович и Стефанос Циципас.

Срещата започна доста оспорвано, а Надал трябваше да спасява две възможноти за пробив на съперника още в първия гейм, който продължи 14 минути. Последваха три поредни пробива, след което изпанецът поведе с 4:1 и затвори сета с 6:3 след 66 минути на корта.

Надал, който има 59 титли на червени кортове в кариерата си, подобри сервиса си във втория сет, направи нови два пробива и поведе с 2:0.

Испанецът взе аванс от 4:2 в третата част, но Шварцман успя да изравни. След това се игра без пробиви, но в тайбрека Надал беше безкомпромисен и след 7:0 затвори двубоя с първия си мачбол.

С успеха днес Матадора взе сладък реванш за поражението от Шварцман преди няколко седмици в Рим.

От началото на турнира Надал продължава да няма загубен сет.