Възраждане 2020 с първа победа в първенството на Футбол 7

Малките таланти на треньора Йордан Димитров надвиха Витоша 13 с 3:1

Първа победа в първенството на Футбол 7 в столицата записаха малките таланти на Възраждане 2020, родени 2010 година. Те надвиха отбора на Витоша 13 с 3:1 и зарадваха треньора Йордан Димитров, родителите и ръководството на клуба. Така след абсолютно нелепата загуба с 1:2 от Септември миналата неделя, дошла след над 20 удара в очертанията на вратата на съперника, сега се стигна до успех и множество детски усмивки.

Двубоят в големи периоди бе равностоен, като в средата на първата част Витоша 13 поведе с 1:0. До края й, обаче Възраждане 2020 обърна резултата до 2:1 след брилянтни попадения на капитана Ясин Сали. Той успя да завърши успешно фантастични комбинации, от които лъхаше много на футбол.

През вторите 15 минути Възраждане имаше превъзходство, но не успя да отбележи нов гол. В третата част се стигна до много красиво попадение на Йоан Крумов, който прати топката неспасяемо в сглобката на вратата за 3:1. Витоша 13 се опита да реагира, но така и не успя да отбележи повече голове.

Зрителите на мача в комплекс ДИТ в София отбелязаха отличната игра в тактическо отношение на отбора, както и добрите, технични комбинации между малките футболисти. "Много съм доволен от футбола, който показахме. Честитя на децата, родителите и всички, които ни подкрепят. На прав път сме и мисля, че ще вървим успешно напред. Всички видяха как загубихме незаслужено от Септември миналата седмица и тази победа идва точно навреме, за самочувствието на децата", заяви след мача Йордан Димитров.

Всички деца посветиха победата на своя съотборник от набор 2009 Александър Николов, който е със счупена ръка след вчерашната "корида" в мача с Левски 2009 (втори отбор, играещ под името Кремиковци).

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"