СПЕКТАКЪЛ: Германия и Швейцария със зрелищно 3:3 след фамозни попадения (ВИДЕО)

Бундестима стигна до ремито с шедьовър на Гнабри, гостите завършиха мача с човек по-малко

След като миналия месец Германия и Швейцария завършиха наравно 1:1, сега двата отбора направиха второ поредно реми, но този път далеч по-зрелищно - 3:3.

Срещата от група А на турнира Лига на нациите се игра в Кьолн и предложи страхотни попадения, но не и победител.

Гостите започнаха срещата по-мотивирано и Мануел Нойер трябваше да спасява с крак удар отблизо по диагонала на Джердан Шакири още в третата минута.

В петата пък Швейцария откри, след като Ремо Фройлер изведе технично Марио Гавранович с глава и последният по същия начин прехвърли Нойер, за да даде аванс на гостите.

Попадението смути домакините и малко по-късно се стигна до една нетипична грешка на Нойер.

Германия отговори в 20-ата минута с удар на Тони Кроос, който изигра своя мач №100 за Бундестима, но нямаше късмет, защото опитът му бе блокиран.

Домакините все пак успяха да овладеят инициативата, ала не след дълго получиха втори гол.

Той бе изключително красив и падна след образцова контраатака - Арис Сеферович изведе Фройлер, а той елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Нойер, както и опиталия се да спре топката на голлинията защитник Рюдигер, за да удвои аванса на Швейцария.

Това се случи в 26-ата минута, но само две по-късно домакините намалиха. Тимо Вернер показа класата си и с удар по диагонала пред погледа на четирима съперници матира вратаря на гостите – 1:2.

Темпото остана високо, а натискът на Бундестима се засили и домакините се настаниха в половината на своя опонент. Те обаче не можаха да изравнят до почивката, макар скоро след нея да бяха много близо до 2:2.

Кай Хаверц демонстрира техника и преодоля двама швейцарци, но след удара му по земя топката срещна гредата.

В крайна сметка логичното се случи в 55-ата минута, когато именно Хаверц отне пред наказателното поле на Швейцария, напредна с топка в крака и я прати в мрежата по диагонала за 2:2.

Само две минути по-късно обаче гостите отново поведоха! Арис Сеферович се измъкна от засадата и остана сам срещу Нойер.

Вратарят успя да спаси не само първия, но и втория опит на нападателя да го преодолее, ала бе безпомощен пред мощния шут на връхлитащия Марио Гавранович – 2:3.

Едва три минути след красивото попадение Германия изравни с още по-атрактивно изпълнение. Серж Гнабри засече с пета към далечния ъгъл прострелно центриране на Тимо Вернер и с шедьовъра на вечерта направи резултата 3:3.

В заключителните минути защитникът на гостите Фабиан Шар получи втори жълт картон, а в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

Така Швейцария остава на последно място с едва две в своя актив, докато Германия вече има 6, с колкото може да се похвали и Украйна след сензационната победа над лидера Испания (7) в другия мач от групата, игран тази вечер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ГЕРМАНИЯ: Нойер, Клостерман, Гинтер, Рюдигер, Госенс, Кроос, Кимих, Горетцка, Гнабри, Хаверц, Вернер;

ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер, Родригес, Шар, Елведи, Видмер, Зубер, Джака, Фройлер, Шакири, Гавранович, Сеферович;

Начо си тръгва от Европа, за да не играе срещу Реал Мадрид

Капитанът на "белия балет" не иска да се изправя срещу родния си клуб

УЕФА пак наказа Мартинес

Аржентинският вратар за пореден път показа характера си

Барселона взима световен шампион без пари

Гуидо Родригес остава свободен агент след края с Бетис

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът