СПЕКТАКЪЛ: Германия и Швейцария със зрелищно 3:3 след фамозни попадения (ВИДЕО)

Бундестима стигна до ремито с шедьовър на Гнабри, гостите завършиха мача с човек по-малко

След като миналия месец Германия и Швейцария завършиха наравно 1:1, сега двата отбора направиха второ поредно реми, но този път далеч по-зрелищно - 3:3.

Срещата от група А на турнира Лига на нациите се игра в Кьолн и предложи страхотни попадения, но не и победител.

Гостите започнаха срещата по-мотивирано и Мануел Нойер трябваше да спасява с крак удар отблизо по диагонала на Джердан Шакири още в третата минута.

В петата пък Швейцария откри, след като Ремо Фройлер изведе технично Марио Гавранович с глава и последният по същия начин прехвърли Нойер, за да даде аванс на гостите.

Попадението смути домакините и малко по-късно се стигна до една нетипична грешка на Нойер.

Германия отговори в 20-ата минута с удар на Тони Кроос, който изигра своя мач №100 за Бундестима, но нямаше късмет, защото опитът му бе блокиран.

Домакините все пак успяха да овладеят инициативата, ала не след дълго получиха втори гол.

Той бе изключително красив и падна след образцова контраатака - Арис Сеферович изведе Фройлер, а той елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Нойер, както и опиталия се да спре топката на голлинията защитник Рюдигер, за да удвои аванса на Швейцария.

Това се случи в 26-ата минута, но само две по-късно домакините намалиха. Тимо Вернер показа класата си и с удар по диагонала пред погледа на четирима съперници матира вратаря на гостите – 1:2.

Темпото остана високо, а натискът на Бундестима се засили и домакините се настаниха в половината на своя опонент. Те обаче не можаха да изравнят до почивката, макар скоро след нея да бяха много близо до 2:2.

Кай Хаверц демонстрира техника и преодоля двама швейцарци, но след удара му по земя топката срещна гредата.

В крайна сметка логичното се случи в 55-ата минута, когато именно Хаверц отне пред наказателното поле на Швейцария, напредна с топка в крака и я прати в мрежата по диагонала за 2:2.

Само две минути по-късно обаче гостите отново поведоха! Арис Сеферович се измъкна от засадата и остана сам срещу Нойер.

Вратарят успя да спаси не само първия, но и втория опит на нападателя да го преодолее, ала бе безпомощен пред мощния шут на връхлитащия Марио Гавранович – 2:3.

Едва три минути след красивото попадение Германия изравни с още по-атрактивно изпълнение. Серж Гнабри засече с пета към далечния ъгъл прострелно центриране на Тимо Вернер и с шедьовъра на вечерта направи резултата 3:3.

В заключителните минути защитникът на гостите Фабиан Шар получи втори жълт картон, а в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

Така Швейцария остава на последно място с едва две в своя актив, докато Германия вече има 6, с колкото може да се похвали и Украйна след сензационната победа над лидера Испания (7) в другия мач от групата, игран тази вечер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ГЕРМАНИЯ: Нойер, Клостерман, Гинтер, Рюдигер, Госенс, Кроос, Кимих, Горетцка, Гнабри, Хаверц, Вернер;

ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер, Родригес, Шар, Елведи, Видмер, Зубер, Джака, Фройлер, Шакири, Гавранович, Сеферович;

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира