ОБЗОР: Борусия (Д) остана на точка от върха след минимален успех (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук всички резултати от днешните мачове в Германия

Борусия (Дортмунд) успя да се задържи на минимална дистанция от върха в Бундеслигата, след като в мача си от 4-ия кръг на шампионата победи с минималното 1:0 Хофенхайм като гост.

През първата част двата отбора се опитваха да се надиграват, като създадоха по няколко интересни ситуации.

В 19-ата Мият Гачинович стреля опасно, но Марвин Хитц внимаваше. Борусия Отговори с удар на Джовани Рейна в 35-ата минута, но ударът му в наказателното поле бе блокиран.

Две минути след това Тома Мюние имаше шанса да открие резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар, но топката се отби от напречната греда. В средата на втората част Люсиен Фавър пусна в игра Марко Ройс и Ерлинг Халанд на местата на Джейдън Санчо и Юлиан Бранд.

Двамата пораздвижиха играта на „жълто-черните“ и в 76-ата минута стигнаха до победното попадение благодарение на комбинация между тях. Халанд беше изведен с глава зад защитата на домакините и се озова сам срещу Бауман. Норвежецът обаче комбинира с Ройс, който на празна врата реализира.

В 81-ата минута Рафаел Герейро намери по чудесен начин Халанд в наказателното поле, но ударът на нападателя премина покрай вратата. Домакините опитаха да изравнят, но удар на Кристоф Баумгартнер не се оказа проблем за Хитц.

До края на срещата Борусия имаше шанс за ново попадение, но удари на Джовани Рейна и Марко Ройс не намериха целта. С тази победа „вестфалци“ се наредиха втори с 9 точки, докато Хофе са осми с 6 пункта. В следващия кръг Борусия приема Шалке, докато Хофенхайм гостува на Вердер.

Майнц - Байер (Леверкузен) 0:1

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини