ТРИЛЪР С 6 ГОЛА: Секунди разделиха Челси от победа над Саутхемптън (ВИДЕО)

Два гола и асистенция на Вернер не стигнаха на „сините“, „светците“ изравниха в 92-ата минута

Челси пропусна да победи у дома Саутхемптън и взе само точка след зрелищно 3:3 в мач от петия кръг на английската Висша лига.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което поведоха с два гола, дело на лятното си попълнение Тимо Вернер, но в 92-ата минута получиха попадение и в крайна сметка трябваше да се примирят с равенството.

Момчетата на Франк Лампард започнаха вихрено срещата, а над всички бе Вернер. Германският национал вкара 3 гола още преди почивката, но един от тях бе отменен заради засада.

В 15-ата минута нападателя получи подаване от дълбочина от Бен Чилуел и се освободи от съперник, след което влезе в наказателното поле, дриблира между няколко бранители и стреля по земя за 1:0.

Тринадесет минути след това Вернер удвои, след като бе изведен от Жоржиньо, прехвърли вратаря и реализира с глава – 2:0.

В 39-ата минута Вернер пропусна да оформи своя хеттрик с удар от малък ъгъл, но малко преди паузата „светците“ намалиха.

Две минути преди почивката Кай Хавертц загуби топката в половината на Челси и Адамс веднага изведе Дани Ингс, който премина покрай Кепа Арисабалага и вкара в опразнената врата – 2:1.

Малко след началото на второто полувреме гостите изравниха. Това се случи в 57-ата минута, след серия от грешки в „синята“ защита - Зума опита да върне към Кепа, който излезе неразчетено и се размина с топката. После Адамс стреля от малък ъгъл, топката срещна гредата, а Ингс опита добавка, но Кристенсен блокира на голлинията. Кълбото обаче отново стигна до Адамс, който я прати във вратата – 2:2.

Само две минути след това Челси възстанови преднината си. Този път Вернер, който проби отдясно и подаде на Хавертц, който засече центрирането към далечната греда, за да реализира дебютния си гол във Висшата лига и отново да даде аванс на Челси – 3:2.

Той се запази до 92-ата минута, в която бившият футболист на „сините“ Райън Бертан центрира от свободен удар и топката бе изчистена към дебютиралия повторно за „светците“ Тио Уолкот. Последният стреля от воле, а Вестергор сложи главата си на пътя на топката и я отклони към вратата за крайното 3:3.

След него Челси събра 8 точки и остана с една пред Саутхемптън във временното класиране.