В ГЕРМАНИЯ: Байерн громи с човек по-малко и е на точка от върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски и Мюлер се разписаха по два пъти в Билефелд, Толисо изгонен при 4:1 над Арминия

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа четвърта поредна победа в Германия, разгромявайки като гост Арминия (Билефелд) с 4:1.

По две попадения в мача от четвъртия кръг на Бундеслигата отбелязаха Роберт Левандовски и Томас Мюлер, като двамата записаха и по една асистенция.

Германският национал откри резултата още в осмата минута, разписвайки се отблизо на празна врата след рикошет.

В 26-ата пък Левандовски реализира второто попадение в срещата, със силен удар след пас на Леон Горецка.

Домакините опитаха да отговорят и пет минути по-късно можеха да го сторят, ако Мануел Нойер не се бе намесил решително след изстрел на Фабиан Клос.

В продължението на първата част отново Левандовски оформи класиката, възползвайки се от асистенция на Мюлер.

Така почивката дойде при резултат 3:0 в полза на Байерн, ала скоро след нея отново Нойер трябваше да показва класата си, за да запази аванса на своите.

В 49-ата минута Левандовски нацели гредата след страхотно изпълнение, но само две по-късно успя да асистира на Мюлер и той да вкара четвъртия гол за баварците в мача.

Това се случи в 51-ата минута, а в 58-ата Ритсу Доан реализира почетното попадение за домакините – 1:4.

В 76-ата пък Корентин Толисо от Байерн бе изгонен с директен червен картон и остави шампионите с човек по-малко, но въпреки това те удържаха преднината си и събраха 9 точки.

Баварците вече имат с 5 повече от Арминия и със само една по-малко от лидера РБ Лайпциг.