СЛЕД 29 ГОДИНИ ЧАКАНЕ: Кадис отново посрами гранда Реал (ВИДЕО)

Скромният тим спечели с 1:0 след попадение на Лозано

Реал (Мадрид) допусна срамна домакинска загуба с 0:1 от Кадис в среща от 6-ия кръг на испанската Примера дивисион, която се игра без публика на стадион „Алфредо Ди Стефано” в испанската столица.

След успеха си скромният тим е втори в класирането с актив от 10 спечелени точки, а толкова има и грандът от Мадрид, който е лидер с по-добра голова разлика от своя противник.

За последно Кадис бе спечелил точки на "Бернабеу" в елита на Испания през далечната 1992 година, когато направи реми 1:1 като гост, а последната победа на тима над "кралете" е от 1991 година, но като домакин.

С това поражение "кралете" сложиха край на серията си от 9 поредни домакински победи във всичи турнири.

Лозано успя да вкара единственото попадение в мача, след като се разписа в 16-ата минута и донесе трите точки на Кадис.

Той бе изведен с Негредо, който отклони една центрирана топка с глава към него и останал сам срещу вратаря не сгреши.

Куртоа можеше да се намеси доста по-добре в ситуацията, но остави топката да го преодолее прекалено лесно.

Малко преди почивката Варан можеше да изравни за домакините, но ударът му с глава премина доста близо покрай вратата.

На почивката Зидан направи внушителните четири смени и извади от игра Рамос, Иско, Модрич и Лукас, като пусна на техните места Валверде, Милитао, Каземиро и Асенсио.

За негово огромно съжаление смените не дадоха нужния резултат и в крайна сметка второто полувреме започна мудно за Реал.

Едва в 68-ата минута Винисиус можеше да изравни след удар с глава, но топката профуча агонизиращо близо покрай гредата.