Манчестър Юнайтед с късен обрат в Нюкасъл - 4:1 (ВИДЕО)

Ранен автогол и пропусната дузпа не стреснаха „червените дяволи“

Манчестър Юнайтед постигна впечатляващ обрат при визитата си на Нюкасъл и спечели с 4:1 срещата от петия кръг на английската Висша лига.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер, които загубиха с 1:6 от Тотнъм преди паузата за националните отбори, си вкараха автогол след едва 102 секунди игра, а после пропуснаха и дузпа, но въпреки това стигнаха до успеха на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Той обаче не дойде никак лесно, защото срещата започна кошмарно за гостите.

Те бяха без наказания Антони Марсиал, новото попълнение Единсон Кавани и младока Мейсън Грийнууд, който изненадващо бе оставен извън групата за двубоя.

Нюкасъл поведе след едва 102 секунди игра, защото във втората минута изигралият своя мач №100 за „червените дяволи“ Люк Шоу си вкара автогол след опит да спре едно центриране отдясно.

Скоро след това Бруно Фернандеш вкара попадение след страхотна атака, ала то бе отменено заради засада на асистента Хуан Мата.

Въпреки това гостите продължиха да доминират и в 23-ата минута капитанът им Хари Магуайър засече с глава центриране от корнер, за да изравни – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея положенията следваха едно след друго. Вратарят на гостите Давид де Хеа направи две страхотни спасявания, но и неговият колега Карл Дарлоу се отличи.

В 55-ата минута той спаси дузпа, изпълнена от Бруно Фернандеш, но португалецът все пак се реабилитира малко преди края.

В 87-ата минута Маркъс Рашфорд го изведе с пета сам срещу стража на домакините и макар от малък ъгъл той успя да прати топката безпощадно в сглобката, за да даде аванс на Манчестър Юнайтед.

Това сякаш сломи домакините, защото едва 3 минути по-късно те инкасираха ново попадение.

В 90-ата минута Арън Уан-Бисака ознаменува с гол своя мач №50 за Юнайтед, а в 95-ата Рашфорд оформи крайното 4:1 с удар по земя, след като бе изведен сам срещу вратаря.

След успеха си Манчестър Юнайтед вече има 6 точки, с една по-малко от Нюкасъл, който обаче е с мач повече, защото е изиграл 5 през сезона във Висшата лига до момента.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Нюкасъл: Дарлоу, Крафт, Фернандес, Ласелс, Люис, Хейдън, Шелви, Хендрик, Сент-Максимин, Жоелинтон, Уилсън;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Фред, Мата, Фернандеш, Джеймс, Рашфорд.

Анчелоти с рекорд срещу Пеп

Италианецът се превръща в кошмар за Гуардиола

Николай Костов ще говори за Берое в петък

Вижте какво съобщиха от Левски

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман