Левски Лукойл обърна и Берое

„Сините“ спечелиха със 79:77, макар че играха без двама титуляри

Левски Лукойл записа втора поредна победа след обрат в НБЛ.

„Сините“ обърнаха“ Берое в Стара Загора със 79:77, въпреки че бяха без капитана си Асен Великов и опитния Чавдар Костов в мача. Домакините пък отново бяха без Павел Маринов.

Първото полувреме бе равностойно и пълно с обрати.

Старозагорци бяха пределно мотивирани след паузата и дръпнаха с 9 в средата на третата част.

Последната четвърт продължи на приливи и отливи и за двата състава.

След равностойни последни минути и равенство на таблото Тайрон Брезълтън вкара решаващия кош и донесе победата на гостите шест секунди преди края.

Отново Данило Тасич бе топ-реализатор за Левски Лукойл, като завърши с 18 точки и 12 борби.

14 точки добави Венцислав Петков, 13 реализира Христо Захариев, а 12 - Йордан Минчев.

Николай Стоянов със 17 точки и 8 борби бе най-полезен  за Берое. 15 вкара Брейди Роуз.