ДРАМА: Астън Вила удари Лестър в 91-ата минута и е на точка от върха

Рос Баркли вкара в самия край и донесе историческа четвърта поредна победа на бирмингамци

Астън Вила продължава да радва феновете си!

След като разбиха шампиона Ливърпул със 7:2 преди паузата за националните отбори, сега бирмингамци победиха и Лестър с минималното 1:0.

Те спечелиха визитата си от петия кръг на английската Висша лига с гол в 91-ата минута на Рос Баркли.

Преотстъпеният от Челси полузащитник се разписа с прецизен удар от над 20 метра и направи безпомощен Каспер Шмайхел, за да донесе четвъртата поредна победа на „винените“ за първенство.

Така Астън Вила записа 4 от 4 на старта в елита за първи път от далечната вече 1930 година насам и събра 12 точки, изоставайки само с една от лидера Евертън, който обаче има мач повече.

Лестър пък остана с 9 точки в своя актив и инкасира второ последователно поражение, след като в предния кръг отстъпи пред Уест Хем с 0:3.

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман