В КИЕВ: Юве откри с победа Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мората блести в отсъствието на Кристиано, Киелини се контузи

Ювентус стартира с победа на Шампионската лига.

В един от първите два мача от тазгодишното издание на турнира италианският гранд победи като гост Динамо (Киев) с 2:0.

В герой за „бианконерите“ се превърна Алваро Мората, който реализира и двете попадения след почивката.

„Старата госпожа“ обаче даде и една свидна жертва, тъй като Джорджио Киелини се контузи, докато под карантина заради положителен тест за коронавирус е суперзвездата на тима Кристиано Роналдо.

В негово отсъствие треньорът Андреа Пирло заложи в атака на Деян Кулушевски и Алваро Мората, а последният му се отблагодари по най-добрия възможен начин за гласуваното доверие.

Първата реална опасност в мача се откри в 12-ата минута пред Федерико Киеза, който бе изведен добре в наказателното поле отляво и опита удар по диагонала, но Георги Бушчан спаси.

После шанс се откри и пред Киелини, но той не бе подготвен, а в 19-ата минута капитанът на Юве получи травма и бе заменен принудително.

В 34-ата минута гостите пропиляха най-чистата си ситуация преди почивката. Аарън Рамзи проби отляво и комбинира с Кулушевски, който опита да завърши с пета, но отново Бушчан показа класа и отрази.

Така почивката дойде при нулево реми, но веднага след началото на второто полувреме Мората откри резултата. След пробив на Киеза той подаде на Рамзи, който стреля, Бушчан не успя да се намеси добре и топката попадна у нападателя, който я прати в мрежата.

Мората реши всичко в 84-ата минута, когато засече с глава центриране на Хуан Куадрадо и оформи крайния резултат.

ДИНАМО КИЕВ – ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Алваро Мората 46
0:2 Алваро Мората 84

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДИНАМО КИЕВ: 1. Георгий Бушчан, 94. Томаш Кидзиора, 25. Илия Забарний, 16. Виталий Миколенко, 20. Олександър Караваев, 29. Виталий Буялски, 5. Сергей Сидорчук (к), 10. Микола Шарапенко, 15. Виктор Циганков, 89. Владислав Суприаха, 14. Карлос Де Пена;

ЮВЕНТУС: 1. Войчех Шчесни, 3. Джорджо Киелини (к), 19. Леонардо Бонучи, 13. Данило, 16. Хуан Куадрадо, 25. Адриен Рабио, 30. Родриго Бентанкур, 22. Федерико Киеза, 8. Аарън Рамзи, 9. Алваро Мората, 44. Деян Кулушевски;