В ЛОНДОН: Челси и Севиля не предложиха очакваното шоу и оставиха нулите на таблото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фаворитите в група Е взеха по точка на "Стамфорд Бридж"

Челси и Севиля завършиха наравно 0:0 в първия си мач от група Е на Шампионската лига.

Очаканото зрелище между един от най-активните отбори през трансферното лято и носителят на трофея в Лига Европа не се случи, като и двата отбора не показаха нищо интересно, с което да заслужат трите точки.

Гостите от Испания стартираха по-уверено, като Лукас Окампос стреля опасно отляво в наказателното поле, но се оказа, че е бил в засада.

В петата минута Тимо Вернер разтегли надясно за Рийс Джеймс, който центрира остро в наказателното, но Диего Карлос протегна крак и блокира опасността. В 19-ата минута Неманя Гудел засече с глава от около точката за дузпа центриране в наказателното поле, но блестящо спасяване направи Едуард Менди, който запази вратата си без попадение.

В 31-ата минута Рийс Джеймс центрира отдясно в наказателното поле, където Диего Калос не успя да изчисти по най-добри начин и топката стигна до Тимо Вернер, който стреля, но в ръцете на Боно.

В последната минута от първото полувреме Сусо засече с глава центриране отдясно, но неточно. В продължението на първите 45 минути Лукас Окампос опита удар по земя извън наказателното поле по земя, но слабо и в ръцете на стража на "сините".

Три минути след началото на втората част Бен Чилуел изпълни ъглов удар, а Курт Зума успя да нанесе изстрел с глава, топката рикошира в играч на Севиля и попадна в ръцете на Боно.

В 56-ата минута Вернер опита удар от средна дистанция, но без проблеми за вратаря на Севиля.

Две минути след това Рийс Джеймс центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Чилулел засече с глава, но Боно успя да улови.

В 67-ата минута „андалусийци“ бяха близо до попадението при статично положение. Ракитич центрира заучено от корнер, а на границата на наказателното поле Жоан Жордан стреля опасно от воле, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

До края на срещата нито един от двата отбора не създаде нещо по-опасно пред противниковата врата и резултатът остана непроменен. Така Челси и Севиля са с по една точка съответно на 3-то и 4-то място в групата, докато Рен и Краснодар са пред тях, след като също завършиха наравно, но 1:1.

Анчелоти: Шави взе правилното решение