Барселона започна ударно в Шампионската лига (ВИДЕО)

Каталунците стартираха с 5:1, макар че Пике беше изгонен след почивката

Барселона стартира с победа участието си в Шампионска лига този сезон, след като победи у дома Ференцварош с категоричното 5:1 в мач от Група G.

Възпитаниците на Роналд Куман отказаха първенеца на Унгария още преди почивката с две попадения, а след паузата двата тима си размениха по един гол, докато защитникът на домакините Жерар Пике бе изгонен с директен червен картон.

Изненадата в състава на каталунците бе 20-годишният Франсиско Тринкао, наричан от мнозина Новия Роналдо, който започна в нападение редом до капитана Лионел Меси и младока Ансу Фати.

Именно последните двама реализираха първите попадения в срещата, играна на стадион „Камп Ноу“.

Преди това обаче гол на Токмак Нгуен от Ференцварош бе отменен заради засада в 11-ата минута, а в 17-ата вратарят на гостите спаси опасен изстрел на Меси.

След това пък Токмак Нгуенсам бе изведен сам срещу стража на Барселона и го заобиколи, след което стреля, ала удари напречната греда.

В 27-ата минута Меси влезе в наказателното поле и бе повален от Ковачевич, а съдията отсъди дузпа. Аржентинецът застана зад топката и я прати в мрежата, макар че вратарят усети ъгъла – 1:0.

Попадението сякаш сломи гостите и Барса овладя изцяло инициативата, но пропусна няколко ситуации преди в 42-ата минута Ансу Фати да вкара за 2:0 с красиво воле след двойно с Френки де Йонг.

Така тийнейджърът влезе в историята на Шампионска лига като най-младия футболист, вкарал два гола в турнира.

Скоро след почивката Барселона нанесе своя трети удар. В 52-ата минута след отлична комбинация между Меси, Фати и Коутиньо, завършила с гол на последния – 3:0.

В 68-ата минута Барселона остана с човек по-малко, след като директен червен картон за задържане получи Жерар Пике. Това доведе до дузпа за гостите, реализирана от Игро Харатин – 3:1.

Четвърт час преди края на редовното време гостите бяха близо до второ попадение, но удар на Давид Шигер премина покрай вратата.

Домакините наказаха пропуска в 82-ата минута, когато резервата Педри реализира за 4:1 след пас на друг играч, появил се от пейката - Усман Дембеле.

Крайното 5:1 пък оформи самият Дембеле, след асистенция на Меси, и така Барселона стартира с победа в Шампионска лига, като същото стори и другият фаворит в групата – Ювентус.

БАРСЕЛОНА – ФЕРЕНЦВАРОШ 5:1
1:0 Лионел Меси 27, дузпа
2:0 Ансу Фати 42
3:0 Филипе Коутиньо 52
3:1 Игор Хатарин 70, дузпа