В ГАБРОВО: Черно море писа шестица на Янтра пред погледа на Красен Кралев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Министърът на младежта и спорта и кметът на Габрово Таня Христова изгледаха мача, Родриго и Дани Кики с по два гола за крайното 6:1

Черно море се класира за 1/8-финалите на турира за Купата на България. “Моряците” на Илиан Илиев победиха втородивизионния Янтра в Габрово с 6:1.

Попаденията за варненци реализираха Родриго Вилела (21, 70), Исмаил Иса (70), Стефан Велев (89) и Дани Кики (34, 75), а за домакините точен бе Христо Митев (6).

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев изгледа двубоя на стадион “Христо Ботев” заедно с кмета на Габрово Таня Христова.

В 6-ата минута след центриране от фаул Христо Митев с глава открива резултата. 1:0 за Янтра. В 21-вата минута Родриго Вилела бе изведен сам срещу вратаря и реализира за 1:1. Минута по-късно Дани Кики стреля опасно от свободен удар, но стражът на домакините успя да спаси.

В 32-рата минута Родриго Вилела бе изведен на добра позиция от Исмаил Иса и стреля, но футболист на домакините легна на шпагат и предотврати сигурен гол.

В 34-тата минута Дани Кики изведе “моряците” напред в резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаил Иса. В 37-ата минута Дани Кики и Исмаил Иса направиха строхотно двойно подаване пред наказателното поле, като последният остана очи в очи с вратаря и стреля, но Николай Георгиев отново записа блестяща намеса и спаси с крак.

В 53-ата минута Родриго Вилела проби мощно отляво, премина през двама футболисти на домакините, като прекара топката между краката последователно и на двамата, нахлу в наказателното поле и стреля, но кълбото срещна тялото на бранител. В 56-ата минута Стефан Велев намери Мехди Букаси пред наказателното поле, който стреля от движение, а топката се отби в напречната греда. Веднага след това футболистите на Янтра направиха добра контраатака, завършила със силен удар над вратата.

В 59-ата минута домакините по чудо се спасиха от трети гол в собствената си врата. Отново Вилела технично премина през двама бранители, намери Дани Кики, който стреля, а вратарят изби. Топката стигна до Исмаил Иса, който със задна ножица стреля, но вратарят отново парира. Кълбото стигна до Мехди Букаси и той отправи удар, но в гърба на бранител.

В 70-ата минута след разбъркване в накзателното поле на Янтра, Родриго Вилела реализира за 3:1. В 72-рата минута Исмаил Иса получи пас от Файсел Касми с гръб към вратата, обърна се и стреля за 4:1. В 75-ата минута Дани Кики прави резултата 5:1. Леандро Андраде намери Касми пред наказателното поле, той с едно продължи към Дани Кики, който не сгреши. В последната минута на срещата Велислав Василев подаде към Стефан Велев, който на празна врата вкара за 6:1.

Янтра (Габрово) - Черно море 1:6
1:0 Кожухаров 7
1:1 Родриго 22
1:2 Дани Кики 33 (дузпа)
1:3 Родриго 70
1:4 Исмаил Иса 72
1:5 Дани Кики 75
1:6 Стефан Велев 87

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Янтра: Николай Георгиев, Мартин Ангелов, Константин Иванов, Христо Митев, Атанас Стоименов, Георги Върбанов, Стоян Иванов, Ивайло Иванов, Васил Първанов, Емил Колев, Християн Кожухаров

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мирослав Енчев (73-Павел Георгиев), Емил Янчев, Цветомир Панов (60-Мартин Дичев), Мехди Букаси, Файсел Касми, Родриго Вилела (71-Велислав Василев), Родриго Енрике (46-Стефан Велев), Исмаил Иса (71-Леандро Андраде), Дани Кики.