ЦСКА 1948 взе с отличен теста в Дреновец (ВИДЕО)

Отборът на Красимир Балъков продължава напред за Купата, Бастунов с два гола

ЦСКА 1948 разби с 6:0 като гост Дреновец в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Мачът се превърна в същински празник в селото, а трибуните на малкия стадион бяха изпълнени.

Още в 8-мата минута голеадата започна след остро центриране по земя на Даниел Младенов и попадение отблизо на Ангел Бастунов. В 13-ата минута ЦСКА 1948 покачи преднината си след автогол на Белчев от домакините.

Само четири минути по-късно Васил Шопов комбинира прекрасно в наказателното поле с капитана Андон Гущеров, след което остави вратаря на Дреновец без отговор. До края на първата част пълната доминация на „червените“ бе възнаградена с нови два гола.

Първо в 25-ата минута Ангел Бастунов се освободи от опеката на двама бранители и отбеляза второто си попадение в мача.

В самия край на полувремето пък Андон Гущеров вкара първия си гол след контузията, изкарала го извън терените за над два месеца.

Той беше и първи за стрелеца в официален мач през този сезон. Нападателят на ЦСКА 1948 реализира от дузпа отсъдена за нарушение срещу Марио Топузов.

От самото начало на втората част шанс за изява получиха трима юноши на тима – защитникът Георги Юруков и халфовете Кристиян Николов и Драгомир Радев.

Две минути преди последния съдийски сигнал Денислав Александров оформи крайното 6:0 и така ЦСКА 1948 продължава към осминафиналите на турнира.

Дреновец - ЦСКА 1948 0:6
0:1 Бастунов 9
0:2 Белчев 12 (автогол)