ПО ШАМПИОНСКИ: Байерн разсипа Атлетико в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците започнаха защитата на титлата си с категоричното 4:0, Коман с два гола и асистенция

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) започна с победа защитата на титлата си в Шампионска лига.

Баварците стартираха тазгодишното издание така, както завършиха предходното – с успех, след като разбиха у дома Атлетико (Мадрид) с категоричното 4:0.

С два гола и асистенция се отличи Кингсли Коман, който замени сред титулярите заразения с коронавирус Серж Гнабри и се отблагодари по най-добрия начин за гласуваното доверие.

Треньорът Ханзи Флик пък със сигурност е останал доволен от видяното на „Алианц Арена“, защото момчетата му вкараха много красиви попадения и не оставиха шансове на гостите дори да си помислят, че могат да вземат нещо от Мюнхен.

„Дюшекчиите“ на Диего Симеоне все пак имаха първата възможност в срещата, ала във втората минута нападателят Луис Суарес се размина на сантиметри от топката точно пред голлинията.

След това обаче домакините овладяха инициативата и в 15-ата минута Никлас Зюле нацели гредата от близка дистанция след центриране от корнер на Томас Мюлер.

Малко по-късно Корентин Толисо тества рефлекса на Ян Облак и вратарят спаси, а впоследствие Суарес пропусна пред Мануел Нойер.

В 28-ата минута баварците откриха резултата, след като Йошуа Кимих изведе Коман, френският национал майсторски овладя топката и хладнокръвно я прати в мрежата на Облак по диагонала – 1:0.

Второто попадение на Байерн не закъсня. То падна в 41-ата минута, а този път Коман се превърна в асистент, намирайки непокрития Леон Горецка, за да може последният да матира вратаря на гостите за втори път с мощен удар за 2:0.

Точно преди почивката Роберт Левандовски стреля над вратата, докато веднага след паузата Жоао Феликс вкара за испанския тим. Попадението обаче бе отменено заради засада на Суарес, който бе застанал пред Нойер.

В 66-ата минута Толисо оформи класиката с изключително попадение от над 20 метра, а шест по-късно Коман реализира втория си гол в срещата.

Френският национал бе изведен сам на десния фланг от Тома Мюлер, влезе в наказателното поле и там финтира на два пъти Фелипе преди елегантно да преодолее и Облак за крайното 4:0.

Така Байерн записа впечатляваща 12-а поредна победа в Шампионската лига и оглави класирането в Група „А“, в която по-рано през деня Залцбург и Локомотив (Москва) поделиха точките.

Байерн - Атлетико 4:0
1:0 Кингсли Коман 28
2:0 Леон Горецка 41
3:0 Корентин Толисо 66
4:0 Кингсли Коман 72

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН: Нойер, Зюле, Алаба, Ернандес, Павар, Горецка, Кимих, Толисо), Коман, Мюлер, Левандовски;

АТЛЕТИКО: Облак, Фелипе, Савич, Лоди, Трипиър, Коке, Ерера, Йоренте, Караско, Феликс, Суарес;