Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

21 октомври 2020 21:48 Михаил Попов

ОГРОМЕН ШОК! Реал стана за смях със загуба от Шахтьор в Мадрид (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) започна катастрофално участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като записа тежка загуба от Шахтьор (Донецк) с 2:3 на стадион „Алфредо Ди Стефано” в испанската столица.

Срещата бе от Група В на турнира, а след нея „кралете” са последни без спечелена точка, докато техният противник е лидер след успеха.

За последно тези два тима се бяха срещали в най-престижния клубен турнир през 2015 година, когато Реал стигна до две победи.

В този мач Шахтьор бе без цели осем футболисти, заразени с COVID-19, но въпреки това поднесе сензацията в Мадрид.

Началото на срещата изобщо не предвещаваше подобен развой - още в 5-ата минута Асенсио принуди стража на гостите да спасява вратата си, но десет минути по-късно и Шахтьор създаде сериозна опасност.

Куртоа обаче се намеси блестящо след удар на Марлос, ала в 29-ата минута бе безпомощен и тимът от Донецк стигна до попадение.

Тете отправи хубав удар по земя от наказателното поле и Куртоа не успя да се намеси, така че гостите стигнаха до аванс.

Шокът за Реал бе двоен четири минути след това, тъй като при опита си да избие една отбита от Куртоа топка Варан насочи кълбото в мрежата си и удвои аванса на „миньорите”.

В 42-ата минута Тете остави технично една топка за израелския национал Соломон, който навлезе в наказателното поле и с удар около точката на дузпата по земя направи срама за домакините пълен.

Второто полувреме започна активно за домакините и в 54-ата минута Модрич с прекрасен удар от 25 метра матира противниковия вратар като върна тима си в играта.

Точно две минути след това Шахтьор можеше да си върне аванса, но при чиста ситуация двама играчи на тима се сблъскаха.

В 59-ата минута резерата Винисиус вкара с първото си докосване, след като открадна топката от противников играч и навлезе в наказателното поле, а след това по земя от точката на дузпата реализира.

До самия край на мача Реал бе по-активният тим, но в крайна сметка не паднаха повече попадения. В 93-ата минута Валверде вкара, ала след намесата на VAR попадението бе отменено заради засада.

Реал (Мадрид) – Шахтьор (Донецк) 2:3