ФАЛСТАРТ И ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Антверп показа класа в Разград, наивни грешки на "орлите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион поведе, но бързо се завърна в реалността

Лудогорец стартира със загуба участието си в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 срещу белгийския Антверп в Разград. Гостите демонстрираха класа, а футболистите на Павел Върба им помогнаха да си тръгнат с трите точки за Белгия, след като допуснаха наивни грешки.

Гостите първи стигнаха до опасност пред вратата на съперника. В 9-ата минута централният защитник Дилан Батубинсика остана под топката след центриране отдясно. Секунди след това Симен Юклерод влезе отляво и подаде към  Кристиан Бенавенте, който от 7-8 метра шутира над вратата на Пламен Илиев.

В 20-та минута индивидуален пробив на Рафаелов завърши с удар от границата на наказателното поле, а топката мина покрай дясната греда на Пламен Илиев. Две по-късно Юклерод проби отляво и подаде към Геркенс, чийто удар обаче беше спасен от стража на Лудогорец.

Домакините имаха претенции за дузпа в 30-ата минута, когато реферът подмина игра с ръка на Де Лает в наказателното поле на белгийците след удар на Кирил Десподов. Реферът имаше отлична видимост, но бе категоричен, че нарушение няма.

В заключителните минути на първата част Павел Върба трябваше да прави принудителна смяна! Кирил Десподов се контузи и напусна. На негово място влезе Елвис Ману.

По-малко от две минути след почивката Ихиньо получи топката на центъра, напред и с перфектно насочен удар от границата на наказателното поле успя да открие резултата.

Последваха минута на доминация за родния тим и няколко пропуснати шанса за втори гол от Каули Оливейра.

Така дойде 62-ата минута на мача, когато разградската отбрана показа добре познатите слабости при центриране. То дойде от корнер, а Питер Геркенс с глава прехвърли Пламен Илиев.

Второто пожпадение за гостите падна след грешка на Алекс Сантана. Бразилецът върна топката назад, Рафаелов я открадна и без проблем преодоля Пламен Илиев, за да донесе пълния обрат за тима си.

Гостите дори можеха да решат всичко с трети гол, но спасяване на Пламен Илиев, а и гредата спасиха Лудогорец 10 минути преди края.

ЛУДОГОРЕЦ - АНТВЕРП 1:2
1:0 Ихиньо Марин (46)
1:1 Геркенс (63)
1:2 Рафаелов (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 23. Вердон, 5. Терзиев, 4. Сисиньо, 64. Янков, 7. Сантана, 25. Баджи, 11. Десподов, 95. Каули, 9. Марин

АНТВЕРП: 46. Бутез, 2. Де Лает, 26. Гелин, 21. Батубинсика, 19. Мийоши, 16. Геркенс, 38. Харун, 18. Хонгла, 6. Юклерод, 24. Бенавенте, 11. Рафаелов

90+3 - Край на мача!

81 - Удар на Геркес с глава се отби в напречната греда!

80 - Ампона влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Пламен Илиев спаси

70 - ГОЛ ЗА АНТВЕРП! Рафаелов се възползва от грешка на Алекс Сантана и прати за втори път топката вав вратата на Лудогорец!

63 - ГОЛ ЗА АНТВЕРП! Шут на Юклерод е отразен от Пламен. При последвалото изпълнение на ъглов удар Геркенс засече топката с глава и я прати в мрежата на Лудогорец

57 - Блестяша намеса на Бутхез предострати втори гол във вратата на гостите. Той спаси шут на Каули от границата на наказателното поле

48 - Ману пусна извеждащ пас за Каули, чийто удар жобаче беше спасен от вратаря на Антверп

46 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Ихиньо Марин вкара!

46 - Начало на второто полувреве

45+1 - Край на първото полувреме

45+1 - Принудителна смяна! Кирил Десподов се контузи и напусна. На негово място влезе Елвис Ману

42 - Марин чукна към Десподов в наказателното поле на Антверп. Българският национал стреля слабо и за вратаря на гостите не беше проблем да улови топката

35 - Топката се озова в Марин след грешка на Батубинсика. Ударът на испанския нападател обаче премина над вратата на гостите

30 - Удар на Десподов срещна ръката на Де Лаед в наказателното поле на Антверп, но съдията не отсъди дузпа.

22 - Поредна възможност за Антверп. Юклерод проби отляво и подаде към Геркенс, чийто удар обаче беше спасен от Пламен Илиев

20 - Самостоятелен пробив на Рафаелов завърши с изстрел от границата на наказателното поле. Топката мина опасно бизо до дясната греда на вратата на Илиев

10 - Още един пропилян шанс от страна на гостите! Юклерод влезе отляво и подаде към Беневенте, който 7-8 метра метра не уцели вратата на Лудогорец

9 - Пропуск на гостите. Батубинсика остана под топката след центриране отдясно

7 - Шут на Рафаелов извън наказателното поле мина над вратата на Пламен Илиев

2 - Десподов центрира от фаул, топката беше изчистена от защитата на Антверп, но попадна в Каули, който стреля и след рикошет в тялото на съперников футболист Лудогорец стигна до първия си корнер в мача