Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

24 октомври 2020 21:23

ПОД ПОРОЯ В МАНЧЕСТЪР: Юнайтед и Челси се занулиха в дебюта на Кавани (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха наравно 0:0 в дербито от шестия кръг на английската Висша лига.

То се игра под истински порой на "Олд Трафорд", а наставникът на домакините направи 3 промени сред титулярите си, спрямо тези от успеха над ПСЖ в Шампионска лига през седмицата, но отново остави на пейката рекордната клубна покупка Пол Погба.

За първи път сред резервите седна и последното ново попълнение на „червените дяволи“ – Единсон Кавани, който дебютира през второто полувреме, докато капитанът Хари Магуайър се върна в стартовия състав след контузия.

Дербито започна равностойно, но постепенно „червените дяволи“ наложиха своя стил и стигнаха до няколко добри положения, макар гостите да владееха по-дълго топката.

В 33-ата минута Кристиан Пулишич от Челси опита изстрел, който рикошира в крака а Виктор Линдельоф и премина покрай гредата на пазената от Давид де Хеа врата.

Отговорът на домакините не закъсня и малко по-късно те стигнаха до най-чистото положение преди почивката.

То се откри пред Маркъс Рашфорд в 35-ата минута, когато нападателят на Манчестър Юнайтед бе изведен зад гърба на защитата в синьо. Той напредна до границата на наказателното поле, откъдето стреля, но вратарят на Челси спаси.

Завърналият се след травма Едуард Менди показа висока класа и в 40-ата минута, когато отрази майсторски удар на Хуан Мата от движение, за да запази резултата 0:0.

Преди това гостите имаха напълно основателни претенции за дузпа заради задържане на Сезар Аспиликуета отстрана на Магуайър в пеналта, а след положението такива предявиха и домакините, след като Рашфорд падна в наказателното поле.

И в двата случая обаче играта продължи, така че почивката дойде при нулево равенство.

Десетина минути след почивката на терена се появиха Пол Погба и Единсон Кавани, а само секунди по-късно дебютиралият уругваец отклони технично едно центриране, но прати топката във външната част на мрежата с първото си докосване.

В 60-ата минута Рийс Джеймс направи отличен пас към далечната греда, където обаче негови съотборници се разминаха и не успяха да нанесат удар.

Последваха сравнително равностойни минути, в които зачестиха нарушенията, а дъждът над „Олд Трафорд“ се засили.

В 87-ата минута Бруно Фернандеш опита атрактивен удар със задна ножица, но защитник на Челси изби с глава. Секунди след това Тиаго Силва блокира опит на бившия си съотборник в ПСЖ Единсон Кавани да ознаменува дебюта си с гол.

В 91-ата минута вратарят на Челси направи фантастично спасяване след страхотен удар на Рашфорд, така че в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

Те регистрираха едва второто нулево равенство от началото на сезона във Висшата лига и остават а незавидни позиции във временното класиране.

Челси има 9 точки от шест мача, с две повече от Юнайтед, който обаче е изиграл с един двубой по-малко и заема 15-ото място.

Манчестър Юнайтед - Челси 0:0

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Фред, Фернандеш, Мата, Джеймс, Рашфорд;

ЧелсиЧелси: Менди, Джеймс, Силва, Зума, Аспиликуета, Чилуел, Жоржиньо, Канте, Пулишич, Хавертц, Вернер;