СЛЕД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Локо (Пд) не се затрудни с Царско село, остава лидер

Митко Илиев вкара два гола за успеха на "смърфовете"

Локомотив (Пловдив) успя да постигне победа с 3:0 при визитата си на Царско село в София, в мач от 10-ия кръг на efbet лига.

Първото попадение в срещата бе дело на Диниш Алмейда, който успя да се разпише в 53-ата минута. За крайния резултат точен бе Митко Илиев, който вкара в 68-ата и 80-ата минути.

След успеха си „смърфовете” са лидери в класирането с актив от 22 спечелени точки, с 5 повече пред втория Лудогорец, който обаче има и два мача по-малко.

„Царете” от своя страна са на 6-ата позиция в таблицата с актив от 13 спечелени точки.

Срещата започна добре за гостите и още в 9-ата минута Николаев отправи хубав фронтален удар срещу вратата на домакините, а кълбото срещна ръката на Балтанов. Реферът обаче бе категоричен, че дузпа няма. Преди да се отбие в ръката кълбото срещна и тялото на футболиста.

В 20-ата минута гостите имаха страхотен шанс, но след удар с глава на Аралица топката премина на сантиметри покрай страничната греда.

В 35-ата минута Локо направи непростим пропуск! След центриране от корнер, Илиев отклони топката към далечната греда, а там абсолютно сам бе Диниш Алмейда. Неговият удар от близка дистанция обаче бе уловен от Пласид.

Пет минути след това отново Пласид показа класа, след като улови топката, след удар на Аралица от въздуха.

До самия край на полувремето нямаше повече голове, но след почивката това се промени.

В 53-та минута гостите откриха чрез Диниш Алмейда с глава, след като засече прекрасно центриране на Умарбаев от фаул.

В 68-ата минута всичко в този мач приключи, след като с хубав удар по земя от няколко метра Илиев матира домакините.

Малко след това Царско село можеше да намали, но останалият сам срещу вратаря Стефан Христов не успя да се разпише.

В 80-ата минута при опита си да избие в предни позиции една топла Пласид я би право в тялото на Илиев и след рикошета резултатът стана класически в полза на Локо.

Царско село:
 Пласид, Бандаловски, Ферейра, Даскалов, Васев, Георгиев, Балтанов, Ивайлов, Галчев, Лука, Будинов

Локомотив (Пловдив): Луков, Алмейда, Масоеро, Петрович, Илич, Витанов, Умарбаев, Карагарен, Николаев, Илиев, Аралица