ИЗДЪНКА: Сити стигна само до точка срещу Уест Хем (ВИДЕО)

"Гражданите" изостават на 11-а позиция в класирането

Манчестър Сити стигна само да 1:1 при гостуването си на Уест Хем от шестия кръг на английската Висша лига. Михаил Антонио даде аванс на „чуковете”, а резервата Фил Фоудън изравни за „гражданите”.

Мачът започна с възможност да Сити. Жоао Кансело стреля мощно от далеч, но ударът му емина встрани от вратата. Седем след това Гюндоган опита късмета си от границата на наказателното поле, и той обаче не учели вратата.

В 18-ата минута Михаил Антонио реализира впечатляващ гол с ножичен удар. "Гражданите" се опитаха да върнат бързо попадението. В 25-ата минута Марез стреля от легнало положение, но вратарят Фабиански улови.

На почивката Гуардиола замени Агуеро с Фил Фоудън, което даде резултат още в 51-ата минута. Тогава Марез центрира в полето на Уест Хем. Фоудън обвладя с гръб към вратата, обърна се и с изстрел отблизо изравни резултата - 1:1.

Ситуацията стана още по-сложна за Уест Хем, след като като голмайсторът Михаил Антонио трябваше да напусне терена заради контузия в 52-ата минута. "Чуковете" се защитавата добре и не допускаха реални опасности пред Фабиански.

В 84-ата минута Де Бройне изведе Марез. Алжирецът пое топката, но Масуаку се намеси и я изби. Секунди по-късно Форналс остана сам срещу Едерсон. Засада не бе отсъдена, опитът на Форналс да прехвърли Едерсон обаче не бе успешен. Така приключи всичко интересно в този мач.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.