ОБЗОР: Байерн разпиля Айнтрахт след хеттрик на Левандовски, Лайпциг обаче задържа върха

Вижте какво се случи в ранните мачове от Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) постигна категорична победа с 5:0 над Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 5-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на "Алианц Арена". След този мач баварците са втори с актив от 12 точки и изостават само на пункт от лидера Лайпциг.

Левандовски откри още в 10-ата минута, а отново той се разписа шеснадесет минути по-късно, за да удвои аванса на тима си. Полякът оформи своя хеттрик в 60-ата минута, а за 4:0 точен бе Сане, който вкара в 72-ата минута.

Крайният резултат бе оформен от Мусиала в 90-ата минута.

Лидерът Лайпциг от своя страна стигна до успех с 2:1 над Херта у дома и е първи с 13 точки. Кордоба откри за берлинчани в 8-ата минута, но "биковете" изравниха чрез Упамекано три минути след това.

За крайния успех се разписа Сабитцер в 72-ата минута и така донесе трите точки на своя отбор. Берлинчани завършиха с 9 души след червените картони за Зефуик в 50-ата минута и Нганкам в 92-ата.

Няма как да пропуснем напрегнатия мач между Майнц и Борусия Мьонхенгладбах, който завърши при резултат от 2:3 за гостите от Гладбах.

Те поведоха чрез Щиндъл в 15-ата минута, но домакините обърнаха с попадения на Матета в 23-ата и 36-ата минути. Все пак Борусия стигна също до обрат и до крайния успех с голове на Хофман от дузпа в 75-ата минута и Гинтер в 83-ата минута.

Гладбах е 5-и с 8 точки след успеха, а противникът на тима е последен с 0 точки.

В последния мач от ранните двубои Унион Берлин врътна 1:1 като домакин на Фрайбург. Гостите поведоха чрез Грифо в 34-ата минута, но берлинчани стигнаха до ремито с гол на Андрич две минути след това. Унион е 9-и с актив от 6 точки след този мач, а противникът на тима има същия актив, но е 12-и.