Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

24 октомври 2020 22:52 Пламен Димитров

Илиан Илиев: Казах на футболистите, че можем да обърнем мача

Треньорът на Черно море Илиан Илиев говори след победата с 2:1 срещу Левски на "Герена". Това е първи успех за тима от Варна над столичния гранд от 62 години насам. Бившият национал разкри какво е казал на момчетата си на почивката на мача, когато "сините" водеха в резултата с 1:0.

"Първото полувреме не го изиграхме добре, може би имахме голямо желание да победим. Не правихме това, за което бяхме говорили. Левски ни скъсяваха дистанция, попречиха ни, заслужено ни поведоха. В съблекалнята на почивката им казах, че можем да обърнем мача, бяха навели глави 5-6 минути. Казах им, че сме обръщали от 0:2, повярваха, поздравявам ги. Влязоха нервни, но може би приказките във Варна, че сега е моментът, всеки говореше, изиграха лоша роля.

В Левски сигурно на почивката са си мислили половината, че са ни победили. Когато Левски не е притеснен в защита, имат хора в атака, които могат да използват възможностите. Надявам се оттук сега да тръгнем да си търсим целта - мястото в шестицата. Добре, че Левски не използа ситуацията в началото като друг път, може би малко ни подцениха. С нашите нападатели не трябва да се притесняваме от никоя защита в България, казах им го на момчетата на полувремето.

Далеч сме от нивото като притежание на топката, самочувствие от това, което имахме предните години. Нямаме в отбора футболисти, които цял мач да бягат само дефанзивен план. На нас почивките за националните отбори ни се отразиха добре, максимално ги използвахме, видяхте, че издържахме физически с 10 души. Липсва ни, не точно липсва, но не е същото като преди, е притежанието на топката и самочувствието", каза Илиан Илиев след успеха.