Ливърпул обърна Шефилд Юн и посяга към първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите нямат загуба на "Анфийлд" в 62 поредни мача

Ливърпул се измъчи, но спечели с 2:1 домакинството си на Шефилд Юнайтед. Така вече 62 мача "червените" нямат загуба на „Анфийлд”.

Шампионите бяха близо до гола още във 2-ата минута, но Джон Игън направи ключова намеса, като блокира Фирмино. Последва прехвърлящ удар на Александър-Арнолд от около 45 метра, но Рамсдейл изби над гредата.

Остриетата рядко минаваха центъра, но в 11-ата минута стигнаха до отлична възможност. Фабиньо фаулира Макбърни на границата на наказателното поле и реферът отсъди свободен удар. Последва обаче преразглеждане от ВАР и Андре Маринър промени първоначалното си решение, като отсъди дузпа. Сандер Берге не остави шансове на Алисон и за първи път през сезона Шефилд Юнайтед поведе. Това пък бе първата дузпа на „Анфийлд” срещу Ливърпул от над 2 години.

След това "червените" продължиха да имат инициативата и Вайналдум стреля малко над вратата в 18-ата минута. Съперникът отговори с удар на Макбърни стреля покрай целта, а Алисон спаси опасен удар на Осборн.

"Остриетата" поискаха нова дузпа за нарушение на Жота срещу Берге от Жота, но реферът подмина ситуацията. И скоро след това "червените" изравниха. Хендерсън намери Мане, който стреля с глава, Раъмсдейл спаси, но Роберто Фирмино нямаше как да сбърка при добавката. Това бе първия гол на бразилеца в първенството за сезона.

През второто полувреме Ливърпул продължи да има инициативата. Салах вкара в 62-ата минута. След намесата на ВАР обаче голът беше отменен заради засада. Само две по-късно домакините вкараха редовен гол. Мане центрира, а Диого Жота с глава прати топката във вратата на Шефилд Юн.

Този гол успокои шампионите, които дадоха инициативата на противника и се прибраха в собствената половина. Берге накара Алисон да се намесва, а след това Макголдрик стреля опасно.

В 80-ата минута Салах нямаше късмет, след като се измъкна по отличен начин, но прати топката в гредата. До края Ливърпул запази преднината си и стигна до важната победа, след която тимът има 13 точки, колкото и лидера Евертън, докато Шефилд Юнайтед е в дъното със само 1.

Канаваро: Ще тренирам Наполи и за без пари