ОТНОВО ТОЙ! Хамилтън недостижим и в Португалия за рекордната 92-ра победа във Формула 1! (ВИДЕО)

Бриатнецът вече е едноличен господар на един от най-важните рекорди в моторспорта

Люис Хамилтън грабна победата за Гран при на Португалия във Формула 1 на пистата "Алгарве"! Пилотът на "Мерцедес" победи съотборника си Валтери Ботас, който остана на второто място на цели 25 секунди от първото място, а последното място на подиума зае Макс Верстапен с "Ред-Бул".

Успехът на Люис е под номер 92 и така еднолично той вече е световен рекордьор по брой победи в спорта, след като преди две седмици изравни Михаил Шумахер с по 91 победи.

Първите няколко обиколки на състезанието бяха хаотични, тъй като пилотите не успяха да загреят добре гумите си в загряващата обиколка, а леките капки дъжд направиха така или иначе хлъзгавото трасе още по-трудно за каране. Така в един момент Сехио Перез, който стартира шести изведнъж се озова на първото място, а Хамилтън отстъпи до третата позиция.

Постепенно обаче трасето изсъхна и силата на "Мерцедес" се показа отново, като Хамилтън изпревари Ботас, а след това и Сайнц. При спиранията в боксовете Макс Верстапен потъна назад в класирането, но след това успя да се върне на третото място след бокса и на Шарл Леклер, който успя да кара отлично в трудната кола на "Ферари" и я класира на първото място след топ 3.

Историческо: Ферари сменя червения цвят на болидите си