Мидтиланд с впечатляващ обрат над Брьондби, Краев титуляр

Българският национал остана на терена до 75-ата минута, отборът му поведе в Дания

Българският национал Божидар Краев и Мидтиланд направиха впечатляващ обрат срещу един от основните си конкуренти за титлата на Дания Брьондби.

Шампионите спечелиха гостуването си в столицата с 3:2, след като до 62-ата минута губеха с два гола, а победното попадение падна в 93-ата минута.

Двубоят беше от 6-ия кръг на датската Суперлига, а този успех прати Мидтиланд на първо място, измествайки именно "жълто-сините".

Краев бе титуляр за участника в Шампионската лига, като остана на терена до 75-ата минута. Той игра зад нападателя в схемата 4-2-3-1.

Първата част бе изцяло за домакините, които поведоха в 16-ата минута с гол на Бруус, а до края на първата част отличните изяви на гостуващия вратар и гредата спасиха шампионите от втори гол в тяхната врата.

Втората част започна отново с по-добра игра на Брьондби, който в 51-ата минута вече водеше с два гола. Този път точен бе Линдстрьом. Дрейер върна едно попадение за "червените" в 62-ата минута, а с хубаво изпълнение от фаул Систо изравни в 73-ата минута. Секунди след това Краев напусна терена, малко след това пък червен картон за домакините получи Ростед, в 80-ата минута.

Тази ситуация още повече разклати Брьондби, който допусна пълен обрат в последните секунди на продължението, когато след центриране от корнер Святченко бе точен.

Четвъртата победа на Мидтиланд през тази кампания изведе тима на първо място с 13 точки, а Брьондби, който стартира сезона с четири поредни успеха, загуби втори пореден мач и остана на второ място с 12 точки.

През седмицата Краев и Мидтиланд гостуват на Ливърпул в мач от Шампионската лига.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)