Каляри закотви Кротоне на дъното в Серия "А" (ВИДЕО)

Двата тима си вкараха пет гола за едно полувреме

Каляри победи с 4:2 Кротоне в мач от петия кръг на Серия "А". Двата тима изиграха спиращи дъха първи 45 минути, в които реализираха пет попадения.

Гостите откриха резултата в 21-ата минута, когато Аркадиуш Реца центрира в наказателното поле и Жуниор Месиаш реализира отблизо. Само четири след това Каряли изравни. Хараламбос Ликоянис изпълни пряк свободен удар и изпрати топката в горния ляв ъгъл.

В 35-ата минута домакините организираха добра атака през центъра. Жоао Педро изведе Джовани Симеоне зад гърба на отбраната. Аржентинецът напредна и хладнокръвно реализира в десния ъгъл.

В 43-ата новакът в Серия "А" възстанови равенството след като наказа грешка на защитата на Каляри. Салваторе Молина се разписа. Това обаче не бе всичко за първата част. Габриеле Дзапа центрира в наказателното поле, а Рикардо Сотил засече в десния ъгъл за 3:2.

Положението на гостите се влоши в началото на второто полувреме, когато Лука Чигарини получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Каляри реализира нов гол във вратата на Кротоне в края на двубоя. Алекс Кордаз отрази изстрел към вратата си, но Жоао Педро не сбърка при добавката.

Със спечелените три точки сардинци заемат десетата позиция в Серия А, докато Кротоне е последен само с една спечелена точка.