Варди наказа Арсенал на "Емиратс" (ВИДЕО)

Гостите сложиха край на серията си от две поредни загуби без отбелязан гол

Лестър победи с 1:0 Арсенал на „Емиратс“. В герой за "лисиците" се превърна Джейми Варди, който влезе от пейката и вкара. Така гостите сложиха край на серията си от две поредни загуби без отбелязан гол. Те имат 12 точки, докато Арсенал остана с 9 и пропусна шанса да се доближи до върха.

Левстър можеше да повече още във втората минута, но Мадисън пропусна. Последва гол за домакините след корнер. Лаказет вкара, но Обамеянг беше в засада и влияеше на играта, затова попадението беше отменено.

Гостите пък едва не си вкараха автогол, а 29-ата минута Лаказет се размина с топката от чиста позиция. До почивката Сака стреля неточно от малък ъгъл и паузата сякаш логично дойде при 0:0.

След нея Габриел сбърка и Лестър получи шанс двама на един, но не успя да изиграе ситуацията. Последва контузия за Давид Луис, който бе заменен от Мустафи. В 54-ата минута Мадисън пак опита късмета си отдалеч, но не успя да стреля добре и Лено спаси. Брендън Роджърс пусна Джейми Варди.

В 68-ата минута Обамеянг да намери добре включилия се Бейерин, но неговият изстрел бе право в тялото на Шмайхел, който спаси.

В 80-ата минута Лестър поведе. Тилеманс изведе отлично зад гърба на защитата резервата Ченгис Юндер, а той сложи топката на главата на Джейми Варди, който нямаше как да пропусне. Това беше първият точен удар за гостите.