В ДЕРБИТО НА СЕРИЯ "А": Рома не се даде на Милан! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимович вкара два гола за "росонерите"

Рома не се даде на Милан. Дербито от Серия "А" завърши 3:3. "Росонерите" продължават са да начело на класирането с две точти пред следващите го Наполи и Сасуоло. Рома е на 9-а позиция.

Милан поведе още във 2-ата минунта, когато Рафаел Леао центрира в наказателното поле и Златан Ибрахимович отблизо засече топката във вратата за 1:0. В 14-ата минута Един Джеко възстанови равенството с глава след центриране от корнер.

В 22-ата минута Златан Ибрахимович свали с гърди към Хакан Чалханоглу. Турският халф стреля от границата на наказателното поле, но Антонио Миранте закова топката пред голлинията.  Седем по-къснно Тео Ернандес получи страхотна възможност отново да изведе напред "росонерите", но изстрелът на защитника премина покрай левия страничен стълб.

Малко след това Симон Кяер нацели гредата след удар с глава. Рома отговори с далечен изстрел на Хенрих Мхитарян, но Чиприан Татарушану спаси изстрела. В 43-ата минута Антонио Миранте се намеси решително след изстрел на Хакан Чалханоглу от пряк свободен удар.

Милан стартира отлично второто полувреме. Рафаел Леао направи великолепен пробив по лявото крило. Португалецът напредна и даде пас около точката за дузпата към Алексис Салемакерс, който не сгреши и реализира в десния ъгъл.

В 53-ата минута Рома организира отлична контраатака. Педро подаде в наказателното поле към Един Джеко, но босненецът не успя да намери очертанията на вратата. В 70-ата "вълците" получиха много спорна дузпа за нарушение на Исмаел Бенасер срещу Хенрих Мхитарян. Жордан Верету застана зад топката и реализира в долния десен ъгъл.

Много спорна дузпа свирна съдията и в 72-ата минута. Златан Ибрахимович вкара за 3:2. В 84-ата головото шоу продължи. Хенрих Мхитарян центрира от ъглов удар, след което последва лоша преценка от отбраната на Милан, а от това се възползва Мараш Кумбала, разписвайки се за 3:3.

МИЛАН - РОМА 3:3
0:1 Ибрахимович (2)
1:1 Джеко (14)
2:1 Салемакерс (47)
2:2 Верету (70-д)
3:2 Ибрахимович (79-д)
3:3 Кумбала (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МИЛАН: Татарушану, Калабрия, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Кесие, Бенасер, Саелемаекерс, Чалханоглу, Рафаел Леао, Ибрахимович

РОМА: Миранте, Ибанес, Манчини, Кумбала, Карсдорп, Пелегрини, Верету, Спиноса, Педро, Мхитарян, Джеко