България загуби от Сърбия в контрола

Спарингът приключи с поражение за женския ни национален отбор – 1:2

Женският национален отбор по футбол отстъпи на Сърбия с 2:1 в приятелска среща днес на базата на сръбската федерация.

Футболистките на Силвия Радойска изиграха равностоен двубой срещу сръбкините, въпреки липсата на ключови състезателки вследствие на усложнената ситуация с пандемията от COVID - 19.

Домакините откриха резултата в началото на първото полувреме след отсъден наказателен удар. Вратарката на България Роксана Шахънска реагира отлично, но не успя да спаси.

През второто полувреме българските футболистки организираха няколко опасни атаки, но вратарката на Сърбия и гредата спасиха ударите на капитана Лиляна Костова.

В края на мача Сърбия отбеляза втори гол. Влязлата като резрва за България Здравка Парапунова реализира почетното попадение в края на даденото от съдиите продължение с мощен удар от воле.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 2. Жасмина Атанасова (88` 17. Яна Динева), 4. Моника Ръжгева, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 7. Симона Петкова (88` 22. Вени Дона Димитрова), 8. Лора Петрова (78` 18. Здравка Парапунова), 10. Ивана Найденова (58` 16. Яна Йорданова), 11. Лиляна Костова (К), 14. Димитра Иванова (58` 13. Леонора Желева), 19. Тея Пенкова (78` 9. Полина Ръсина);

Резерви : 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 9. Полина Ръсина, 13. Леонора Желева, 15. Ванеса Стойчева, 16. Яна Йорданова, 17. Яна Динева, 18. Здравка Парапунова, 21. Велизара Владимирова, 22. Вени Дона Димитрова;

Селекционер: Силвия Радойска;

Голмайстори: Невена Дамянович (16), Ивана Търбойевич (89), Здравка Парапунова (90+4).
Женският ни национален отбор домакинства на "Александър Шаламанов"

Приемаме Армения на 9 април

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме