В РУМЪНИЯ: Клуж и Йънг Бойс поделиха точките (ВИДЕО)

Домакините са лидери в групата на ЦСКА след 1:1

ЧФР Клуж и Йънг Бойс завършиха 1:1 във втория кръг на турнира Лига Европа.

Така румънският отбор събра 4 точки и е лидер в Група „А“, в която са още отборите на ЦСКА и Рома.

Марио Рондон (62) вкара за домакините, Кристиан Фаснахт (69) се разписа за тима от Швейцария.

Домакините влязоха по-добре в мача, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Йънг Бойс в първите 10 минути. Едва в 12-ата минута Чиприан Йоан Деак центрира опасно в наказателното поле, но гостите се справиха. Две минути по-късно треньорът на Клуж Дан Петреску бе принуден да направи принудителна смяна. Пауло Винисиус се контузи и на негово място влез Кристиан Манеа.

Постепенно швейцарският тим изравни играта и погледна по-смело към вратата на домакините. Силван Хефти в 27-ата минута внесе напрежение в наказателното поле, но центрирането му беше изчистено. Минута по-късно и Нгумо Нгамалеу изсипа топката пред Кристиан Балградеан, но стражът на Клуж улови топката.

Отново двамата бяха замесени и в най-добрата възможност за гол до момента. В 38-ата минута Нгамалеу шутира в десния ъгъл, но Балградеан реагира блестящо и спаси сигурен гол.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. Най-напред Деак бе изпреварен от защитник на Йънг Бойс в наказанелното поле, а след това Мохамед Али Камара шутира над вратата на домакините. В следващите минути гостите решиха да заложат на изстрелите от разстояние, но мерникът на Фабиан Лустенбергер и Мишел Аебишер се оказа твърде неточен.

Домакините поведоха в 62-ата минута чрез Марио Рондон. Изпълнение на корнер постави на изпитание гостите, които дълго не можаха да изчистят топката и в настъпилото меле най-добре се ориентира Рондон, който с помощта и на рикошет прати топката зад гърба на Фон Балмос за 1:0.

Радостта на футболистите на Клуж бе кратка, след като допуснаха изравняване само след 7 минути. Дълго изпълнение на тъч завари защитата неподготвена, топката стигна до Фаснахт и той шутира без забавяне. Първият му удар бе блокиран, но при втория не сгреши и направи 1:1.

Четири минути преди края се откри добра възможност пред румънския отбор, но Мишел Перейра шутира над вратата.

След ремито Клуж е на върха с 4 точки, колкото има и Рома, докато Йънг Бойс и ЦСКА са с по една.

КЛУЖ - ЙЪНГ БОЙС 1:1

1:0 Марио Рондон (62)
1:1 Кристиан Фаснахт (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КЛУЖ: 34. Балградеан, 3. Бурка, 55. Винисиус (14 - 4. Манеа), 10. Деак, 22. Дебелю, 8. Джокович, 45. Камора, 7. Паун-Александру, 99. Рондон, 16. Сушич, 28. Хобан;

Треньор: Дан Петреску;

ЙЪНГ БОЙС: 26. Фон Балмос, 20. Аебишер, 4. Камара, 28. Лустенбергер, 24. Масейрас, 15. Мешак, 13. Нгамалеу, 18. Нсам, 16. Фаснахт,  36. Хефти, 5. Цезигер;

Треньор: Херардо Сеоан.