ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА: Струмска слава спечели дербито с Миньор, Хебър се изложи у дома

Пазарджиклии не успяха да победят последния Нефтохимик

Струмска слава победи с 1:0 Миньор (Перник) в регионалното дерби от 12-ия кръг на Втора лига, което се игра в Радомир.

Единственото попадение в мача бе дело на Димитър Петков, който успя да се разпише от дузпа в 9-ата минута.

След успеха си тимът на Владимир Димитров е 8-и в класирането с актив от 15 точки, докато "чуковете", които се намират в серия от три поредни загуби при Ицо Янев и общо четири поредни изобщо, са 10-и с 11 точки.

В друг мач от кръга Хебър (Пазарджик) се издъни на своя стадион "Георги Бенковски" срещу абсолютния аутсайдер в групата Нефтохимик.

Домакините откриха четвърт час след почивката чрез Чаворски, но в 74-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол чрез Янев.

Хебър е 6-и с 19 точки след този мач, а Нафтата е на последната 16-а позиция с 3 пункта.

По-рано през деня стана ясно, че Кариана (Ерден) измъкна 0:0 при визитата си на Септември в София.