НА ВЪРХА! Лудогорец надви Левски с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каули донесе победата в 84-та минута, скандална засада спря голова атака на "сините"

Лудогорец спечели с 1:0 домакинството си на Левски от 11-ия кръг на efbet Лига и поведе в класирането. Шампионите и Локомотив (Пд) имат по 23 точки, но тимът на Станислав Генчев спечели директния двубой с 3:1. Каули донесе успеха срещу Левски с попадение в 84-ата минута, когато накара Николай Михайлов най-накрая да капитулира. Поражението оставя "сините" на 12-а позиция.

Георги Тодоров, който подаде оставка след загубата от Черно море (1:2) на "Герена", беше записан като треньор на тима за мача в Разград и седна на пейката. Наставления на играчите край тъчлинията очаквано даваше Живко Миланов. Бившият национал ще води отбора до идването на новия треньор.

Станислав Генчев пък направи седем промени в сравнение с мача срещу ЛАСК (Линц), като голямата изненада е, че на върха на атаката се появи от голмайсторът на Втора лига Димитър Митков. Той има 11 гола в 9 мача с Лудогорец  II този сезон.

В 8-ата минута Дяков изведе Жордан Икоко, който центрира в наказателното поле, където Алекс Сантана не успя да засече топката с глава. В 19-ата Икоко центрира отдясно, Каули опита да стреля с глава, но ударът му не се получи.

Десет след това Жесуе Са и Краев се сблъскаха в центъра на терена. Двамата удариха гладите си. Защитникът на Лудогорец даде знак към пейката, че няма да може да продължи, но малко след това все пак се завърна на терена. Краев също продължи мача, след като беше превързан.

В 33-ата минута се стигна и до първия удар към една от двете врати. Икоко проби отдясно и намери в наказателното поле Ману, който стреля опасно, но покрай вратата на Николай Михайлов. Пет по-късно нова отлична комбинация между Икоко и Ману завърши с удар на последния, топката обаче срещна тялото на Алекс Петков

В 40-ата минута Робърта влезе на скорост в наказателното поле и стреля встрани, а малко след това шут на Димитър Митков извън наказателното поле беше отразен от Николай Михайлов. Последва блестяща изява на вратаря на Левски, който спаси удар на Ману отблизо.

В добавеното време на първата скандална грешка на страничния съдия спря голова атака на Левски. Краев даде пас по земя към Димитров, който се откъсваше зад защитата на Лудогорец и беше зад централната линия, но флагът беше вдигнат.

В началото на втората част Жозуе Са все пак трябваше да бъде заменен принудително, а в игра се появи Оливие Вердон. В 54-ата минута Жоржиньо центрира, Димитър Митков отигра добре топката с глава, но тя премина покрай вратата на Николай Михайлов.

В 60-ата Здравко Димитров не успя да преодолее Жордан Икоко. Шест по по-късно Каули изведе Антон Недялков, той центрира в наказателното поле, а влезлият като резерва Доминик Янков засече топката, но Николай Михайлов спаси.

Домакините натисната и създадоха няколко последователни опасни атаки. В 74-ата минута Текпетей стреля, топката рикошира и се озова в Димитър Митков, чийто изстрел срещна облиза гредата. В 79-ата Краев подаде към Насиру Мохамед, който потърси подаване към свои съотборник, но Терзиев изби топката.

В 84-ата защитата на "сините" се пропука и Лудогорец успя да се разпише.  Каули се разписа с глава, след като засече центриране на Текпетей.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Каули (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 32. Жосуе Са, 81. Димитър  Митков, 95. Каули Соуса

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс  Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру  Мохамед, 28. Тома  Даске, 89. Андриан Краев

90+4 - Край на мача!

84 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Каули вкара, след като засече с глава центриране на Текпетей

74 - Пропуск на Митков. Ударът му по диагонала облиза гредата на вратата на Левски

70 - Нова решителна намеса на Николай Михайлов. Той излезе извън наказателно поле, за да пресече извеждащ пас към Текпетей

68 - Домакините поискаха дузпа. Те претендираха за нарушение на Ивайло Найденов срещу Каули. На повторението обаче се видя, че такова няма, а футболистът на Лудогорец се подхлъзва и пада

66 - Антон Недялков проби отляво и подаде към доминик Янков, който успя да оптрави удар, но Николай Михайлов спаси

54 - Димитър Митков засече центриране на Жоржино, но ударът му с глава не намери целта

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

45+1 - Грешка на страничния съдия спря голова атака на Левски. Краев даде пас по земя към Димитров, който се откъсваше зад защитата на Лудогорец и беше зад централната линия на терена, но Стоилов развя флага си.

45 - Блестяща изява на Николай Михайлов. Вратарят на Левски спаси удар на Ману отблизо, а след това се намеси още веднъж, за да не позволи на неговите съотборници да си вкарат автогол в опита си да изчистят топката

43 - Шут на Димитър Митков извън наказателното поле беше отразен от Николай Михайлов

42 - Найджъл Робърта изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му обаче мина високо над вратата

40 - Райнов изведе Робърта, който влезе на скорост в наказателното поле и стреля, но покрай вратата

37 - Нова отлична комбинация между Икоко и Ману завърши с удар на последния, топката обаче срещна тялото на Алекс Петков

33 - Икоко подаде към Ману в наказателното поле на Левски. Нападателят стреля опасно, но токата мина покрай вратата на Николай Михайлов

29 -Тежък сблъсък между Са и Краев в центъра на терена. Двамата удариха главите си. Защитникът на Лудогорец даде знак към пейката, че няма да може да продължи, но малко след това все пак се завърна на терена. Същото стори и Краев, след като беше превързан

26 - Тома Даске се опита хитро да изведе Робърта в наказателното поле на домакините, но отличната намеса на Жосуе Са не позволи топката да стигне до нападателя на "сините"

19 - Икоко центрира отдясно, Каули игра с топката, но не успя да нанесе удар към вратата на Левски