ПОД ДЪЖДА В МАНЧЕСТЪР: Арсенал превзе „Олд Трафорд“ в мач за историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две греди и грешка на Погба в дербито на Острова, Артета с уникално постижение

Манчестър Юнайтед продължи негативния си домакински рекорд със загуба от Арсенал с 0:1 в дербито от 7-и кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ останаха без победа в шести пореден двубой за първенство на „Олд Трафорд“, докато наставникът на гостите Микел Артета влезе в историята като единствен в ерата на Висшата лига, спечелил първите си два мача срещу Юнайтед.

Единственото попадение за лондончани вкара Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа, отсъдена за безумно нарушение на Пол Погба в наказателното поле.

Двата отбора започнаха на високи обороти, но не достигнаха до добри положения за гол под проливния дъжд, който се изсипа над Манчестър.

В 21-ата минута Маркъс Рашфорд изведе Мейсън Грийнууд, но изстрелът от движение на тийнейджъра в близкия ъгъл бе спасен от вратаря на Арсенал.

В ответната атака „топчиите“ удариха гредата, след като Вилиан нанесе опасен удар от движение след страхотна комбинация с Обамеянг, но нямаше късмет.

Последва пропуск на Бакай Осака, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля с глава над вратата от близка дистанция.

Така почивката дойде без попадения, а още в началото на втората част Бруно Фернандеш пробва своя шанс и не сполучи. Неговият удар бе блокиран, както и този на Рашфорд малко по-късно.

Последва пропуск на Обамеянг, който бе изведен от Лаказет след грешка при изнасянето на топката от Погба, но ударът му от границата на пеналта мина покрай гредата.

Отговорът на Юнайтед бе със същия резултат и дойде малко по-късно, когато капитанът Хари Магуайър се извиси в пеналта, ала не можа да намери далечния ъгъл с глава.

В 58-ата минута Томас Партей стреля мощно, но право ръцете на Де Хеа, а 10 по-късно Погба сгреши в наказателното си поле.

Френският национал извърши ненужно нарушение срещу Ектор Бейерин и не остави друг избор на съдията, освен да посочи бялата точка.

Зад топката застана Обамеянг и майсторски я прати в мрежата на Юнайтед.

След попадението домакините овладяха инициативата и се настаниха в половината на „артилеристите“. Въпреки смазващото си териториално предимство обаче защитата на Арсенал бе добре подредена и не допусна сериозни грешки.

Пет минути преди края на редовното време лондончани имаха и късмет, тъй като топката срещна гредата. Елнени опита да блокира остро центриране на резервата Ван дер Беек, последва рикошет и в главата на вратаря Лено, след което в страничния стълб.

До края Арсенал издържа и така стигна до успеха, така че вече има 12 точки, докато Юнайтед остана с едва 7 в своя актив на 15-ото място във временното класиране.

Манчестър Юнайтед – Арсенал 0:1
0:1 Обамеянг (69, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Мактомини, Погба, Бруно Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд;

АРСЕНАЛ: Лено, Бейерин, Холдинг, Габриел, Тиърни, Елнени, Партей, Сака, Вилиан, Обамеянг, Лаказет;

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман