Белгиец свири на ЦСКА, хърватин от Вадуц - Левски в Разград

Бившият заместник шеф на съдийската комисия е наблюдател на мача Сивас - Карабах

31-годишният белгиец Лоурънс Висер ще ръководи мача "Йънг Бойс" - ЦСКА от Лига Европа в четвъртък.

Той явно се смята за талант, защото като съдийски наблюдател е пратен известният в близкото минало арбитър Херберт Фандел от Германия, пише „24 часа“.

На Висер ще помагат Тибо Нисен и Риен Ванизер, а четвърти арбитър Брам ван Дриш. Делегат на мача е Майкъл О`Брайън от Англия.

Фран Йович от Хърватия ще свири пък "Лудогорец" - "Тотнъм". 36-годишният рефер дебютира в груповата фаза на евротурнирите. Той свири един от най-позорните резултати в историята на родния футбол, когато "Вадуц" от Лихтенщайн победи "Левски" с 1:0.

Ще му помагат Ивица Модрич и Хървойе Радич, а четвърти арбитър е Марио Зебец. Съдийският наблюдател отново е голяма звезда - Франк де Брееле от Белгия. Дежурен делегат е Аурел Михай Йонеску от Румъния.

Бившият заместник шеф на съдийската комисия Георги Йорданов пък е наблюдател на "Сивас" - "Карабах".