В ДЕРБИТО: Резерва наказа Интер и донесе първа победа на Реал в ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италианците се върнаха от 0:2, но накрая си тръгнаха с празни ръце

Реал (Мадрид) записа първа победа в Шампионската лига този сезон. Испанците спечелиха с 3:2 домакинството си на Интер от група "В". В първите две срещи тимът на Зинедин Зидан записа загуба от Шахтьор и равен с Гладбах. Със спечелените три точки Реал излезе на второто място с четири точки. една повече има Борусия М. Интер, който пък единствен в групата остана без успех, е последен с два хикса от четири мача.

Испанците можеха да поведат още  четвъртата минута, но удар на Тони Кроос беше майсторски отразен от вратаря та Интер Ханданович. Пет по-късно и Куртоа трябваше да се намесва. Белгиецът отказа Лаутаро Мартинес. В една от следващите атаки Артуро Видал пък се отчете с топовен изстрел отдалеч, но не уцели вратата.

Реал поведе в 25-ата минута след кошмарна грешка в отбраната на Интер. Ашраф Хакими опита да подаде на свой съотборник, но вместо това изведе Бензема сам срещу вратаря. Опитният французин не сгреши - 1:0!

Скоро след това футболистите на Зинедин Зидан удвоиха своя аванс. В 33-ата минута Серхио Рамос засече центриране от ъглов удар и не остави шансове на Ханданович. За капитана това беше гол №100 с екипа на Реал Мадрид

Само две след това Интер успя да върне едни гол. Николо Барела се отчете с невероятна асистенция с пета. Топката се озова в Лаутаро Мартинес, който без да се бави стреля по земя и отбеляза.

В 66-ата минута Лукас Васкес пропусна да вкара трети гол за Реал, след като шутира фронтално срещу Ханданович, но в аут. В 68-ата Лаутаро и Перишич комбинираха помежду си, след което хърватинът насочи топката в мрежата за 2:2.

Интер беше близо до пълен обрат, след като Ферлан Менди подари топката на Лаутаро Мартинес, който пробва с техничен удар да намери далечния ъгъл, но не успя. Секунди след това изстрел на отново излетя в аут.

Вместо това Реал вкара. Винисиус намери друга резерва Родриго, който пое топката и без да се бави разстреля Ханданович с мощен удар от въздуха.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ М: Куртоа, Лукас Васкес, Варан, Серхио Рамос, Менди, Каземиро, Кроос, Валверде, Азар, Асенсио, Бензема

ИНТЕР: Ханданович, Бастони, Д Амброзио, Де Врай, Барела, Видал, Хакими, Брозович, Йънг, Перишич, Лаутаро Мартинес

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)