РАЗГРОМ В РИМ! Рома натупа здраво Клуж с 5:0 на "Олимпико" (ВИДЕО)

"Римските вълци" най-после показаха истинското си лице

Рома постигна разгромна победа с 5:0 над румънския ЧФР Клуж в среща от Група А на Лига Европа.

По този начин "римските вълци" се реваншираха на своите привърженици за ремито срещу ЦСКА на своя "Олимпико" в предишния мач от втория по сила европейски турнир. След спечелените три точки отборът е лидер в групата с актив от 7 спечелени пункта, докато румънците са втори с 4 точки.

Мхтиарян даде аванс на домакините още във 2-ата минута, след като засече на далечната греда прекрасно центриране на Спинацола и матира противниковия вратар.

Очевидно ранното попадение пречупи румънците и в 24-ата минута те стигнаха до втори гол.

След центриране на Верету от корнер Ибанес засече кълбото с глава и в крайна сметка "уби" каквато и да е интрига в този сблъсък.

За класическия резултат точен бе Майорал след удар от близка дистанция в 34-ата минута, а до почивката класиката се запази.

През второто полувреме съвсем в реда на нещата темпото бе по-бавно, но все пак Рома стигна и до четвърти гол чрез Майорал, който вкара второто си попадение в днешния двубой в 85-ата минута.

Той отправи силен удар от наказателното поле и не сгреши, а в 90-ата минута Педро оформи крайния резултат след удар по земя около точката на дузпата.