ОГРОМНА ДРАМА! Лацио изравни на Юве в последната секунда! (ВИДЕО)

Роналдо пак се разписа, но Кейседо попари "бианконерите" в 95-та минута

Лацио измъква 1:1 от Ювентус на "Олимпико" с тол в 95-ата минута. Кристиано Роналдо откри резултата в дербито от седмия кръг на Серия "А", но Кайседо изравни дълбоко в добавеното време. Шампионите са едва трети в класирането с 13 точки, две зад втория Сасуоло и на три след лидера Милан, който има и мач по-малко. По-късно тази вечер "росонерите" посрещат Верона. Лацио е на девета позиция с 11 точки.

"Бианконерите" откриха резултата в 15-ата минута. Куадрадо получи пас отдясно и подаде успоредно към португалеца, който не сбърка на празна врата - 0:1.

Скоро след това домакините имаха добра възможност да изравнят. В 21-ата минута Милинкович-Савич се измъкна от засадата и подаде към Муричи, който обаче се размина с топката.  Десетина минути по-късно Шчесни спаси удар на Кореа.

В 37-ата минута Ювентус организира контраатака, която бе завършена от Роналдо. Той стреля по земя, но ударът му мина покрай страничния стълб. В 43-ата Роналдо бе изключително близо до второто си попадение в двубоя. Португалецът получи подаване от Кулушевски в наказателното поле на Лацио, напредна и стреля технично, но топката се отклони в страничния стълб.

В самия край на полувремето Кулушевски беше съборен на границата на наказателното поле. Кристиано Роналдо застана зад топката и стреля силно, но Пепе Рейна се намеси отлично, зада предотврати второ попадение във вратата си.

След почивката Юве продължи да играе стабилно в защита и да разчита на мълниеносни контри, които създаваха куп проблеми на "орлите". В няколко ситуации Роналдо реши да играе сам, вместо да потърси съотборник, което се оказа грешно решение.

Португалецът напусна терена в 76-ата минута. Той изпитваше болки след сблъсък с играч на съперника. На пръв поглед травмата не изглеждаше сериозна, но беше изваден, за да бъде предпазен.

10 минути преди края Марушич засече с глава центриране на Милинкович-Савич, но Войсчех Счесни улови. Така се стигна до 95-ата минута, когато Кореа преодоля няколко съперници, намери Фелипе Кайседо, който с чудесен шут донесе точката за Лацио.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 1:1
0:1 Роналдо (15)
1:1 Кейседо (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: Рейна, Фелипе, Ачерби, Раду, Марушич, Милинкович-Савич, Каталди, Луис Алберто, Фарес, Мурики, Кореа

ЮВЕНТУС: Шчесни, Демирал, Бонучи, Данило, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Кулушевски, Фработа, Мората, Роналдо
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа