ТЪЖНА ВЕСТ: Почина легенда на българския футбол

ПФК Черно море изразява съболезнования на близките на една от най-големите клубни легенди Тодор Атанасов, който почина на 8 ноември на 66 години.

Барона остава в историята на варненския клуб като един от най-добрите халфове, носили екипа на “моряците”, пише официалният сайт на варненци и допълва:

Завинаги ще остане в сърцата на феновете от по-старото поколение като халфът, който вкарва от свободни удари с ляв крак.

КАРИЕРА:

Тодор Атанасов е роден на 31 март 1954 г. в Казанлък. Израства в школата на местния клуб Розова долина, където впоследствие играе 5 години в първия отбор.

През лятото на 1977 г, на 23-годишна възраст Атанасов преминава в ЦСКА. Дебютира за „армейците“ на 19 август 1977 г., в 3-тия кръг на сезон 1977/78, при победа с 5:2 у дома срещу Ботев (Враца). Записва пълни 90 минути и бележи четвъртия гол за ЦСКА в срещата.

Атанасов остава два сезона в отбора, в които обаче рядко намира място в състава. Записва общо 13 мача с 3 гола в „А“ група и 3 мача в турнира за Купата на УЕФА.

В началото на 1980 г. Атанасов преминава в Черно море (Варна), като остава в клуба през следващите 12 години.

За Морето има 375 мача и 74 гола – 258 мача с 49 гола в „А“ група и 117 мача с 25 гола в „Б“ група.

Изиграл е 1 мач за „Б“ националния и 1 мач за младежкия национален отбор.

Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин