Футболистите на Яворница победиха Граничар с 2:0

„Нашите футболисти изиграха отличен мач, но за жалост с малко голове ”, коментира Боби Яков

С голове на Методи Стоименов-Гелс и Владислав Петров новакът в областна група Струма-2 Яворница от едноименното селище надигра тотално отбора на Граничар Кулата, но вкара само две попадения.

Срещата премина при пълно превъзходство на отбора на домакините, но все нещо не достигаше да се стигне до отбелязване на гол.

През първата част на срещата домакините пропуснаха дузпа, изпълнена лошо от Илия Ризов и на шест пъти уцелиха гредите зад стража на Граничар Иван Мадолев.

През втората част на мача футболистите на домакините се надпреварваха кой да греши пред противниковата врата, като на два пъти отново разтресоха гредата на Мадолев. В 80-та минута главният съдия посочи пътя към съблекалнята на Живко Хаджиев от отбора на гостите за обидно държание към него. От поведението на своя колега се възмутиха и останалите футболисти на Граничар Кулата. Йосиф Ангушев от отбора на гостите също уцели веднъж дясната странична греда зад вратаря на Яворница.

В 8-ма минута авторитетния футболист , преминал и през отбора на Беласица, Боби Яков, с директен обстрел озори вратаря на Граничар, който изби кълбото и в добавката Методи Стоименов-Гелс откри за 1:0. Отборът на Граничар се беше яко окупирал отзад и вратаря на домакините Николай Карагогов изгледа мача седнал в полето си. Главният съдия отсъди втора дузпа за спъване на Гелс, която Владислав Петров превърна в гол за 2:0.

„Нашите футболисти изиграха отличен мач, показвайки модерна игра, но за жалост с малко голове. В тази среща на терена бяха баща и син Гюлхан и Месин Мехмедови. Голямо бъдеще има в нашия отбор, защото е изграден от доста млади състезатели. Мачът беше излъчен онлайн и беше изгледан от над 250 зрители”, сподели Боби Яков.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили