НОВА ИЗНЕНАДА: И четвъртият в схемата на Sofia Open отпадна!

Васек Поспишил е вторият, който се класира на 1/4-финалите

Васек Поспишил е вторият, който се класира на 1/4-финалите на Sofia Open 2020.

Канадецът надви четвъртия поставен Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:4 за час и 20 минути.

Двамата нанизаха по 5 аса, но Поспишил бе изключително ефикасен на сервис, като спечели чудовищните 90% от разиграванията след вкарано първо подаване (28/31).

Във втория гейм Поспишил изненада опонента с добър прехвърлящ удар. Щруф не се справи в близост до мрежата и канадецът поведе с 40:15 от посрещане.

Все пак немецът използва добрия си начален удар и се измъкна. В желанието си да бъде максимално агресивен обаче, той продължи с грешките. Световният №74 достигна до трудна къса топка и го размина по диагонала, а след това четвъртият поставен сгреши лесно воле на мрежата и вече имаше пасив от пробив – 1:3.

Процентът вкаран първи сервис на Поспишил падна до 43, но той изигра перфектно следващите си три подавания. Разнообразяваше със сервис, показа солидна игра от форхенд от дъното на корта, а това му помогна да затвори сета с 6:3.

Непосредствено след почивката канадецът размина съперника от бекхенд, а след това вкара дълбок ретур и поведе с 40:0. Две бързи комбинации на Щруф му помогнаха да отрази два брейкбола, но сгреши фатално в ключовия момент и изостана с пробив.

74-ият в света също изпита проблеми на свое подаване, като германецът за първи път се добра до възможност за пробив. Отличният сервис на Поспишил обаче го измъкна сух в трудната ситуация и след спечелен дълъг гейм авансът му стана 2:0.

Постепенно Щруф набра инерция и подаванията му ставаха все по-къси, докато тези на канадеца – по-дълги. В седмия гейм германецът изостана с 15:40, но след няколко добри комбинации отрази двата „скрити“ мачбола.

После спаси още два и остана в двубоя. Поспишил обаче не остави шансове на съперника до края и след по-малко от час и половина спечели мача с 6:3 6:4.

В следващият кръг Поспишил ще срещне победителя от двойката Джон Милман - Жил Симон, които играят утре.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1