ОБЗОР: Португалия громи с резервите, Финландия покори „Стад дьо Франс“ (РЕПОРТАЖИ)

Испания с реми в Амстердам, Германия победи Чехия, Белгия обърна Швейцария, резултати от контролите в Европа

Португалският национален отбор постигна най-изразителната победа в европейските контроли, играни в сряда вечер, в които България записа дебютен успех през 2020 година.

Селекционерът на "мореплавателите" Фернандо Сантос даде шанс на играчи, които по-рядко получават такъв, а те разбиха Андора със 7:0 в Лисабон.

Суперзвездата Кристиано Роналдо влезе на почивката и отбеляза шестия гол в мача, а преди това сънародниците му бяха решили всичко с попадения на Педро Нето (8), Ренато Санчес (56), две на Паулиньо и автогол на Емили Гарсия (76).

Крайното 7:0 пък оформи Жоао Феликс две минути преди края, след като се появи от пейката в средата на второто полувреме.

Голямата изненада дойде от Франция, тъй като следващият съперник на българските национали Финландия спечели с 2:0 насред „Стад дьо Франс“, а дебютантът Они Валакари вкара втория гол за гостите.

Те имат визита на "Васил Левски" в София тази неделя от 19:00 часа, а преди нея са втори в нашата група 4 от поток А в Лигата на нациите с 9 точки, докато ние сме последни с 1.

Междувременно Нидерландия и Испания завършиха при резултат 1:1 спаринга помежду си в Амстердам, където още в началото травми получиха Нейтън Аке от домакините и Хосе Гайя от гостите.

Серхио Каналес откри за иберийците в 18-ата минута, а Дони ван де Беек изравни в 47-ата.

Германия победи Чехия с 1:0 в друга интересна проверка, докато Белгия обърна Швейцария у дома до 2:1, а Италия разби Естония с 4:0.