Малтийската легенда приключи с националния отбор с победа и гол

Майкъл Мифсуд се разписа за 3:0 над Лихтенщайн

Малтийската футболна легенда Майкъл Мифсуд приключи участието си в националния отбор на страната с гол, който е под номер 42 за него на международната сцена. 39-годишният Мифсуд откри резултата в контролата срещу Лихтенщайн в 5-ата минута при своето 143-о участие с националната фланелка.

Малтийците спечелиха с 3:0, а с тези 42 попадения нисичкият голмайстор е номер 1 в листата на стрелците на островната държава. Мифсуд също така държи рекорда и за най-много голове за Малта в един мач, след като наниза пет пъти топката в друг мач с Лихтенщайн, игран през 2008-а и завършил 7:1 за Малта. Дебютът му е през 2000-ата година срещу Албания, а пътят му с националния отбор приключи снощи.

В момента той играе за Сайрънс (Сен Пол), един от последните отбори в малтийската Висша лига, който обаче при дебюта си спечели квота за Лига Европа и се показа и в София срещу българския ЦСКА.

Малтийците паднаха много трудно с 1:2 с гол на Али Соу в 90-ата минута. Мифсуд има присъствие в английското първенство, където е играл за Барнзли и Ковънтри, а също така зад граница е носил екипите на германския Кайзерслаутерн (21 мача и 2 гола), норвежкия Лилестрьом и австралийския Мелбърн Сити.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано